Fred Kerley World Athletics Championships Oregon 2022

400 méterről váltott 100-ra és így lehet a világ legjobbja

SPF Team 1 tipp 2022 júl 16. 12:17 Szólj hozzá!

Atlétika tippek Atlétika vb Egyesült Államok

Komoly meglepetéssel kezdődött az atlétikai világbajnok, de vajon a második napon rendezett öt fináléban minden helyen érvényesül a papírforma? Az aktuális napi finálékról minden egyes reggel érkeznek majd friss előzetesek. Az első napról három döntő az, amivel foglalkozunk.

Férfi 100 méter: Bromell a titkos esélyes?

Az atlétika királyszáma, amit mindenki vár. Ki a világ leggyorsabb embere? Idén egy olyan egykori 400-as futó lehet, aki nem is sprinternek készült, de kiderült, adott ehhez is a sebessége. Fred Kerley a világ idei legjobb eredményével rendelkezik, tavaly tokiói olimpián második helyet szerzett egy erősen megkérdőjelezhető Marcell Jacobs aranyérem után. A magyar idő szerint szombat hajnali selejtezők során kiválóan kapta el a rajtot, nem spórolt semmit, így futott 9.79-et, egy erődemonstráció volt.

A győzelmére kínált szorzója ennek fényében csökkent, hiszen 1.80 környékére most már csak 1.50-1.60 az odds (1.57). Idén egyértelműen Kerley mutatta a legjobb formát, kiváló rajtja van, de az is igaz, hogy erre a 9.76-9.85 közé állt be, lehetséges, hogy ennél jobbat nem tud, ezt viszont nagyon stabilan hozza. A kérdés az, hogy ki az, aki 9.74 környékére le tud menni?

A futásokat megnézve, Trayvon Bromell úgy futott 9.89-et, hogy az utolsó métereket elengedte. Valószínűleg benne még maradt, tudott ő korábban 9.76-os időt, idén 9.81-re volt képes, de ez valószínűleg altatás. A rajtján is lehetne javítani, maradt abban is, szóval hiába papíron Kerley a jobb, minden azon múlik, Bromell mennyire tudja fejben összerakni a futását. Emiatt lehet érték a 6.50-es szorzójában, amit a győzelmére kínálnak.

Ki szerezhet érmet? Érdekesség, hogy az idén szinte semmit sem mutató olimpiai bajnokot várják, akinek életében a tokiói olimpia volt a csúcs, ott mutatott három kiváló futást, azóta semmi (de előtte se...). Gyanús, persze, hogy az, de nem lehet vele mit kezdeni. A világbajnoki címvédő, Christian Colemantől várnak még sokat, aki ugye hosszú ideig nem versenyzett (eltiltás), majd idén egy 9.87-es idővel rendelkezett. A selejtezők alapján nem lehet tudni, hogy ő és Andre de Grasse (200-as olimpiai bajnok), csak altatnak vagy tényleg messze a csúcsforma?

Férfi kalapácsvetés: Érmet szerezhet Halász Bence?

Halász Bence első dobására kvalifikálta magát a döntőbe, ez önbizalmat adhat a magyar versenyzőnek, aki az idei 8. legjobb eredménnyel rendelkezik. Szüksége lenne a 80 méteres dobásra, de az eléggé komoly egyéni csúcs lenne és közel sem biztos, hogy érmet jelentene. A nagy favorit a lengyel olimpiai bajnok, Wojciech Nowicki. Igaz, hogy csak harmadik legjobb eredménnyel került döntőbe, de ez nála nem jelent semmit. Idei öt legjobb eredményből négy az övé, csak ő és Pronkin tudott 80.60 felett, de utóbbi nem vesz részt a világbajnokságon. Óriási meglepetés lenne, ha nem Nowicki nyerné (1.40), ahhoz tényleg valami komoly hiba kéne tőle.

Ha azt tudja, amit idén szinte mindig, akkor majd 1 méterrel fog nyerni a többiek előtt. A rutinos Pawel Fajdek reálisan nézve ezüstérmes lehet (érmet nyer: 1.18), míg a harmadik éremre a hazaiak reménysége, Haugh, illetve a norvég Henriksen és a francia Bigot jelentkezett be Halász Bence mellett. Daniel Haugh pár hete épp Eugene-ban dobta egyéni legjobbját (80.18), formája tehát adott, szépen javult a selejtezőben is. Henriksen és Bigot egyaránt voltak érmesek világversenyen, jó versenyzők, így inkább abban lehet érték, hogy ők nyernek érmet, akik azért stabilan hozták a 80 métereket (Bigot dobogó: 3.25 és Henriksen dobogó: 2.75).

Női súlylökés: Továbbra is a kínai címvédő a favorit

Miután Chase Ealey elsőre megdobta a döntős szintet, elengedte a versenyzést a selejtezőben, viszont két kínai riválisa tovább dobott, így Gong Lijiao másodikra már a selejtező legjobb eredményét szállította. Gong Lijiao a szám meghatározó versenyzője, olimpiai bajnok, kétszeres világbajnok (és címvédő), de akkor miért Ealey a favorit? Azért, mert idén hatan dobtak 20 méter felett, ebből háromszor Ealey, aki a két legjobb eredménnyel rendelkezik. Tavaly az olimpián nem vett részt, viszont a korábbi egyetemi eredményei alapján legnagyobb tehetségnek tartották.

A koronavírusból télre épült fel és olyan jól sikerült az alapozása, hogy idén sorra szállította a jobbnál jobb eredményeket. Egyéni csúcsokat dobált, olyanokat, amivel olimpiákat szoktak nyerni. Gong Lijiao viszont veszélyes lehet, ugyanis a vb-ig bújtatták, tipikusan az a versenyző, akiben bármikor ott van egy 20.50-es eredmény. Végezetül a teljes bizonytalansághoz, Ealey idén Diamond League versenyeket nyert, ráadásul a formája a vb-re csúcsosodhat ki. Lehetséges, hogy érdemesebb a győzelmük helyett azt megfogadni, hogy külön-külön érmet nyernek (1.25 és 1.35).

• Atlétika tipp

Férfi kalapácsvetés: Wojciech Nowicki nyer

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: Atlétika VB 2022

Pozzato hozzászólt
2022 júl 25. 09:58
Kendra Harrison: hazai pálya, világ idei legjobb ideje, még ő tartotta a világcsúcsot is. Mi kell még, hogy végre nyerjen egy világversenyt? Aztán jött a nigériai Tobi Amusan, aki 12.60-as futó volt 2022-ig, de még a vb előtt is legfeljebb csak 12.41-et tudott, de az talán egy intő jel lehetett a többieknek (komoly ellenszélben futotta). Mindezek ellenére, így is a semmiből futott világcsúcsot és nyert aranyérmet. Oké, döntőben levitte 12.05-re, de óriási hátszél volt, viszont ott a rajtban sokat hagyott, szerintem az egy jobb rajttal 11.90 körüli futás... Amusan gyakorlatilag egy nap alatt két világcsúcsot futott, brutális, mint ahogyan Duplantis is, aki 621-gyel nyert. Ingebrigtsen? Elbukja az 1500 métert, 5000-et behúzza.  ;D Athing Mu pedig egy év leforgása alatt igazolta, korszakos tehetség, olimpiai és világbajnoki aranyra készült, 20 évesen megvan neki mindkettő. Testfelépítése miatt szerintem neki a 200 kiesik (plusz eljöhet Shericka Jackson uralkodása), de a 400-on tavalyi idejével ezüstérmes lett volna. 800 méteren csak Kratochvílová világcsúcsa maradt neki, mint cél. Az pedig külön öröm, hogy minimum 10-20 komoly tehetség van, akik 16-26 év között vannak, akadnak már kiforrott klasszisok is közöttük, szóval egy 5-6 évre ellátták a sportágat. Nem is tudom, mikor volt így egyben ennyi tehetséges versenyző a sportágban.