A női és férfi 400 méteres síkfutás mellett, női 400 gátas döntőt is rendeznek, de az előfutamok alapján, mindenhol érződik, ki az abszolút favorit. Történhet meglepetés?

Egyértelmű esélyek

Az eddigi napok során mindegyik versenyszámnak külön-külön bekezdést szenteltünk, de érdemes most összemosni a három döntőt, mert eléggé hasonló a helyzet. A női 400 méteres gátfutásban óriási favorit Sydney McLaughlin (1.12), gyakorlatilag nem is az a kérdés, hogy nyer-e, hanem az, hogy képes-e megdönteni világcsúcsát, amit alig egy hónapja futott. Ez egy olyan biztos szorzó, amit csak akkor bukhat el, ha elesik egy gátban.

Ehhez viszont el kéne felejteni a gátfutást, mert tényleg annyira tökéletes a mozgása, hogy még az is belefér, ha egy gátat hibázik. Femke Bol és Dalilah Muhammad fantasztikus futók, de ők is egy másodperccel vannak elmaradva McLaughlintól. Az érmek is le vannak osztva, hiszen Bol és Muhammad helyezéseit senki sem fenyegeti. Ebben a döntőben szinte csak alacsony szorzót foghatunk, azoknak kedvez a piac, akik szeretik a biztos tippeket.

Ha lehet azt mondani, akkor talán a női 400 síkfutás döntője a legbizonytalanabb, de még itt is inkább az a kérdés, hogy képes-e valaki megszorítani Shaunae Miller-Uibót, a szám kétszeres olimpiai bajnokát. Tény és való, hogy vb-t még nem tudott nyerni, valami mindig történt vele, de most az előfutamok során bizonyította, hogy nagyon stabil a forma, képes 49.50-es időre. Ez viszont elég kell, hogy legyen, ehhez foghatót csak Marileidy Paulino.

A dominikai futó óriásit sprintelt a 4x400-as vegyesváltóban, nagy meglepetésre aranyérmet nyert országának. Paulino idén 49.49-re volt képes, egyedül benne látjuk azt, hogy legyőzheti Miller-Uibót, és bátrabbak fektessenek is a 3.50-es szorzójába, ugyanis hiába egyértelműek az esélyek, Paulino formája kiváló ezen a világbajnokságon. A többiek közül óriási meglepetés lenne, ha valaki nyerne.

A férfi 400 méteres síkfutásban az a kérdés, hogy Michael Norman végre beváltja-e a hozzá fűzött reményeket? Az amerikai sprinter univerzális, tud 10 másodpercen belül 100 méteren, 20 másodpercen belül 200-on és 44 másodpercen belül 400 méteren. Óriási tehetség, de eddig még egyénileg nem tudott releváns versenyt nyerni (olimpia vagy vb). 400 méteren minden idők 4. legjobb eredményével rendelkezik, idő kérdés, hogy mikor dönti meg a világcsúcsot.

Mindezek ellenére 2019-ben 22. helyen végzett a vb-n, tavaly Tokióban csak 5. volt. Az is igaz, hogy tavaly az olimpián nem volt olyan állapotban, hogy 44 másodpercen belül fusson. Az idei forma jóval stabilabb, öt futása volt a világbajnokság előtt, mindet megnyerte, köztük egy Diamond League versenyt is. A malmára hajthatja a vizet, hogy Gardiner és Zambrano nincs (1. és 2. helyezett Tokióból), míg Kirani James képtelen 44 másodperc alatt futni idén. Ezt szó szerint csak Norman ronthatja el hazai pályán.