Közelednek az ünnepek, azonban a karácsonyi ajándékozás előtt még gyorsan lenyomnak egy-egy fordulót Európa vezető kosárlabda bajnokságaiban. Kedden a spanyol ACB ligában öt meccsel indul a 12. forduló, nézzük mire is érdemes fogadni ezen a játéknapon.

Obradoiro - Real Madrid

Megérintette a kiesés szele a Real Madridot az Euroligában, és mint mára kiderült ez igen pozitívan hatott a királyi fehérekre. A Fenerbahce ellen az életben maradásért harcoltak, és ugyan döcögött a szekér, de meglett a győzelem, amelyet követően elkezdett szárnyalni Pablo Laso csapata. A Murcia, a Bayern, a Gran Canaria, a Strasbourg, pár napja pedig a River Andorra ellen sem volt kérdéses a győztes kiléte. Egy vicces tény: a Gran Canaria tudta a legszorosabb meccset játszani az utóbbi időben a madridiakkal, ők ugyanis "csak" 17 ponttos verést kaptak. Pablo Laso végre megértette, vagyis inkább megértették vele, hogy nem csak 5-6 játékosa van, mostanában már bátran hozzá mer nyúlni Jeffery Taylorhoz, Hernangomezhez, Thompkinshoz és a fiatal Luka Doncichoz is. Ez a bő rotáció igen jót tett a Real játékának. Az Andorra ellen vasárnap egy szorosabb meccset vártam, ugyanis Victor Sadaval, Shermadinivel és Vojdan Stojanovskival felálló hazaiak nem egy olyan csapat, melyet egy karlegyintéssel el lehetne intézni, azonban a Real ezt tette, és 99:80-al gázolt át ellenfelén.

Pablo-Laso-Real-Madrid-001

Pablo Laso. Fotó: Francesc Juan/Shutterstock.com

Az Obradoiro lényegesen gyengébb kerettel rendelkezik, mint a két napja szétvert Andorra. Három vereséget szenvedtek zsinórban, a Gran Canaria elleni 13-as zakó papírforma, és a Fuenlabrada otthonában is ki lehet kapni, de az hogy a Manresa ellen hazai pályán simán, 8 ponttal kikaptak, mindenképpen aggodalomra ad okot. Igazán komoly játékosuk nincs. A lengyel válogatott kiscsatár, Waczynski az, akit ki kell emelni, illetve ismerős lehet még az amerikai irányító McGrath, aki ugyan megfordult a Zalgirisben, Efesben, Spartakban, de mindig páros lábbal rúgták ki, mert egyszerűen egy fogalmatlan srác, akit valamilyen csoda folytán mindig el tudtak adni valakinek. Ezen a meccsen mi várható? Láthatóan a madridiaknál komoly fejmosás volt a sorozatos vereségeket követően, és most úgy tűnik vissza akarják szerezni a klub tekintélyét. Ennek megfelelően senkinek sem kegyelmeznek. Ha pedig ők komolyan veszik a meccset, akkor annyival nyernek, amennyivel nem szégyellnek, ugyanis ez az Obradoiro önerőből még egy tisztes helytállásra sem lesz képes. Újabb kiütéses Real Madrid győzelmet várok.

Pamesa Valencia - Murcia

23 meccses győzelmi sorozatban a Pamesa Valencia. Szeptember eleje óta senki nem tudja megállítani Pedro Martinez csapatát, akik ez idő alatt legyőzték többek között a Real Madridot, a Bilbaot, a Gran Canariát és a Laborált is. Na, de mi ennek a Pamesának az erőssége? Mi az, amiért ők ilyen jók? Azért mert van 10 kiváló játékosuk, akik közül senki nem emelkedik ki, és senki sincs lemaradva a többiektől. A Fuenlabrada ellen 100:84-re nyertek, úgy hogy Hamilton volt a legtöbbet a pályán a maga 23 percével, és Stefansson a legkevesebbet 16-tal. Röviden tömören mindössze 7 perc választotta el azt a két srácot, aki a legtöbbet és aki a legkevesebbet játszotta. Ennek tudatában nem is csoda, hogy minden meccsen úgy lép pályára a Pamesa, mintha egy hónapja pihennének az éppen aktuális meccsre. Akit mégis ki lehet emelni ebből a csapatből, az Justin Hamilton. Tavaly még 9 pontot átlagolt a Minnesota Timberwolvesban és a Pamesában is szárnyal. Rajta kívül a két rutinos, San Emeterio és Rafa Martinez, illetve Lucic az akik rendre kiváló teljesítményt nyújtanak.

Justin-Hamilton-Valencia-001

Justin Hamilton. Fotó: Francesc Juan/Shutterstock.com

A Murcianak sikerült legutóbb megfogni ezt a Valenciát egy felkészülési meccsen, azóta azonban már sok víz lefolyt a Dunán. A Murcia 4/7-tel áll a bajnokság 14. helyén, idegenben a komolyabb csapatok ellen, mint például a Real, vagy a Laboral, egyaránt hatalmas verést kapott (Madridban 101:80, Vitóriában pedig 90:67). Vasárnap a Gran Canaria ellen egy piszkosul nehéz meccset játszottak, és végül számukra a lehető legrosszabban alakult az összecsapás, ugyanis már a kezükben volt a meccs! A harmadik negyedben kétszámjegyű különbséggel is vezettek, majd 2 perccel a vége előtt is náluk volt az előny, azonban a hajrát sikerült elbukni. Egy ilyen meccs, ahol rengeteget melózol a győzelemért, és a végén mégis te húzod a rövidebbet, nagyon vissza tudja vetni a játékosokat. Ennek a levét nagyon könnyen megihatják ezen a meccsen. A csapat húzóemberei már bőven 30 felett vannak, gondolok itt elsősorban a 35 éves Cabezasra, illetve a 33 éves Kelatira. Nagy játékosok voltak ők valamikor, de mára már teljesen kiégtek, és az ilyen sűrű programot sem bírják igazán. Nagyon meglepdőnék, ha valamilyen csoda folytán 10 ponton belül tudna maradni a vendég csapat, a szárnyaló és 24. győzelméért hajtó Pamesa ellen.