A hétvégén a gyors számok lesznek terítéken a 2013-as schladmingi világbajnokságon. Szombaton a férfiak lesikló versenyét bonyolítják le.

Ugyanúgy ahogy a Super-G alkalmával, most is a Planai-on jönnek majd lesz csak épp 400 méterrel magasabbról indulnak. Nem ez a legmeredekebb lejtő, viszont vannak benne trükkös részek, elsősorban a pálya alsórészén. De kisebb nagyobb ugratókkal is megkell bírkózniuk a lesiklóknak és egy keresztcsúszó szakasz is van, tehát egy elég összetett pálya, amelynek több olyan pontja is van ahol el lehet veszíteni az aranyat. Érdekes, hogy mindössze 2 lesikló edzésük volt, abból ráadásul a második egy rövidített ahol az alsószakaszt nem tudták megsíelni.

Aksel Lund Svindal 3.50 nem csak Super-G-ben, hanem lesiklásban is egy jó szezont tudhat eddig maga mögött, bár a legutóbbi két versenye nem igazán sikerült jól. Wengent nem szereti, Kitzbühelben pedig egyszerűen nem volt elég gyors. Főleg a szezon eleji két tengerentúli versenyen nyújtott kiemelkedőt. Saját elmondása szerint ez a schladmingi lejtő annyira nem fekszik neki, ennek ellenére két kapu választotta el attól, hogy rögtön arannyal kezdje a VB-t. Azt sem szabad elfelejteni, hogy tavaly ő nyert itt a világkupa döntő alatt, szóval egyértelműen esélyes a legfényesebb éremre. Igen hosszú a sor a kihívóit tekintve. Dominik Paris 6.00 vezeti a szakágit, amire a szezon előtt senki sem gondolt volna. A fiatal olasznak voltak jobb eredményei az előző szezonokban, de egyértelműen idén ért be. Nyert Kitzbühelben és második lett Bormión. Garmischban két éve ott volt a VB-n, azonban akkor nem, most viszont már várnak tőle egy jó eredményt. Befejezte idén az összes lesikló versenyt, szóval stabilitással nincs probléma nála, ha ráérez a pályára akkor nem kizárt, hogy az ő nyakában fog lógni az arany. Folytatom a sort egy másik olasszal, Christof Innerhoferrel 5.50 akire nem igazán éri meg fogadni, mert nem túl kiegyensúlyozott. Tipikusan az a síelő akinél becsúszhat a győzelem, de ha épp nem fekszik neki a pálya akkor 20-ban sem lesz. Super-G-ben nem ment rosszul, de ez semmit sem jelent. Szerintem a győzelemért nem lesz harcban. Az osztrákoknak három éremesélyesük is van. A formákat tekintve egyértelműen Hannes Reichelt 6.00 a legfőbb favoritjuk. A szezon elején nem igazán ment neki lesiklásban, majd a semmiből nyerte a bomiói klasszikust, és azóta kiegyensúlyozottan jól teljesít ebben a számban. Wengenben és Kitzbühelben is felállhatott a dobogóra, tehát a három nagy versenyen ott volt az élbolyban ami nem kis teljesítmény. Super-G-ben éppen lecsúszott a dobogóról, most azonban összejöhet számára egy érem. Tavaly itt a világkupa döntőben harmadik lett, fekszik neki ez a lejtő, és az eddigi tréningeken is jól ment. Klaus Kroell 7.25 a másik hazai versenyző aki azért odaérhet, bár ehhez javulnia kellene a formájának. Betegséggel is küszködött, a Super-G csapatból kimaradt, így számára ez az egyetlen lehetőség, hogy érmet szerezzen. Odaérhet az élbolyba, de túl kemény a mezőny és nem érzek benne annyit, hogy az aranyat elvigye, egyébként sem szokott a nagy világversenyeken jól szerepelni. Max Franz 16.00 kicsit outsider, de azért még illik a nevét megemlíteni. A fiatal osztrák Beaver Creeken bukott egy csúnyát, de kisebb nagyobb zúzódásokkal és agyrázkódással megúszta, de így is több, mint egy hónapot kellett kihagynia. Épp a két nagy versenyre tért vissza, ahol egyáltalán nem ment rosszul. Erik Guay 11.00 nyert 2 éve, viszont ebben a szezonban csak egy emlitésre méltó eredményt produkált, viszont azt hozzá kell tenni, hogy javulóformát mutat. Neki az ugratókkal tarkított pálya fekszik, viszont egyelőre erről a lejtőről túl sok szép emléke nincs. Háromszor versenyzett eddig itt, de még 10-be sem tudott kerülni. Meglepetés lenne a címvédés, de kizárni azért nem lehet.

Reichelttől nagy időt várok, elég jól fizet még a dobogós helyezése is (2.50). Svindalnak összejöhet azért a győzelem, pláne, hogy elvileg inekciózzák a pályát így egyre keményebb lesz ami neki kedvez. Franz simán lehet jobb, mint Guay, és elég csábító 2.15-ös oddsot adnak rá. Ahogy elnéztem a pályát az edzések alatt túl sok kiesésre én nem számítok, így egy biztonsági kombit szerintem megéri összeállítani a FortunaWinen, ahol még arra is lehet fogadni, hogy valaki a 15-ben végez. Eddig nagyon nem jöttek a tippek, így lehet kifizetődőbb lenne a fordítottjait játszani...

Tippek:
Svindal győzelem 3.50 (tipp erőssége 4/10)
Reichelt dobogón végez 2.50 (tipp erőssége 7/10)
H2H: Reichelt vs Innerhofer H 1.83 (tipp erőssége 8/10)
H2H: Guay vs Franz V 2.15 (tipp erőssége 6/10)
Dominik Paris 1-6 között végez 1.45 (tipp erőssége 7/10)

Fogadj az alpesi sí világbajnokságra a FortunaWinen!

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.