Karácsony után most először rendeznek a férfi műlesiklóknak versenyt, mégpedig Zágráb lejtőin. Itt mindig elég sok néző gyűlik össze, elsősorban Kostelic miatt, és fantasztikus hangulatot produkálnak, a látvány is gyönyörű, ugyanis a második futam már az éjszakába nyúlik, így kivilágított pályán síelnek.

Nagy kérdés, hogy vajon összejön Ivicának 4.00 itt saját közönsége előtt végre a győzelem? Az elmúlt négy évben (mióta itt világkupát rendeznek), háromszor a második lett és egyszer kiesett. Valaki mindig jobbnak bizonyult, hiába tavaly az a fantasztikus januári versenyzés, itt akkor sem tudott nyerni. Nem lehet azt mondani, hogy elizgulja/elidegeskedi, mert hajszállal maradt le eddig a győzelemről, egyszerűen eddig nem sikerült. Ez a legerősebb száma és ebben jól is teljesít, Beaver Creeken és Flachaun nyert, míg Alta Badián vezetett az első kör után, végül a másodikban az 5. helyre csúszott vissza. Gyakorlatilag eddig az az egy kevésbé jól sikerült síelése volt (az egyik legnehezebb pályán). Nem kérdés, hogy ő a legnagyobb favorit. Aki elhalászhatja előle az elsőséget az Marcel Hirscher 4.00 aki egészen a hazai versenyéig jól teljesített, ott viszont nagyon csúnyán leszerepelt. Na rajta nem kicsit látszódott, hogy nem bírta el a nyomást. Nagyon nagy formában van, várták a szurkolók a győzelmet és ezzel nem tudott megbirkózni. Az első körben még valahogy leszenvedett, rengeteg hibával, a második körben viszont kiesett egy teljesen ártatlan helyen, ahol még hibáznia sem lett volna szabad nemhogy kiesni. Ezzel értékes pontokat bukott és a szakágiban az élről visszaesett a 4. helyre. Természetesen vele is számolni kell majd, bár ez nem épp a kedvenc lejtője. Négyből háromszor kiesett, tavaly célba ért, de csak a 15. helyen. Ettől függetlenül most lehet jó, de talán érdemesebb kihagyni. Tavaly Myhrer 6.50 tört borsot a horvát orra alá és orozta el az elsőséget. Idén is ez a célja, és nem biztos, hogy sikerülni fog, de a dobogó nagyon esélyes. Ennek a pályának vannak nagyon szépen megsíelhető részei ami nem túl meredek és ott a svédek brillírozhatnak, elsősorban ugye Myhrer, aki egyébként egyre jobb formába van. Az olasz műlesiklók nagyon nagy formában vannak, az eddigi versenyeken rendre több versenyzőjük is a 10-ben volt, hazai környezetben nyert is. Hogy itt kilehet jó közülük az nehezen megjósolható, de hogy valamelyikük ott lesz az szinte biztos, ezen a lejtőn egyébként is jól szoktak menni. Nekik majd a pálya azon része fekszik igazán amelyik meredek. Ha mondani kellene egy olaszt akkor egyértelműen Devillere 10.00 tenném a voksom, elég kiegyensúlyozottan teljesített eddig (2, 6, 3) és tavaly is 5. volt. Van egy érdekes H2H amin megakadt a szemem. Valencicről ritkán esik szó, pedig ügyes műlesikló, amikor kijön neki a lépés akkor a 10-ben képes végezni. Idén eddig egyedül az Alta Badiai lejtőt nem érezte, a másik két versenyen egy 5. és egy 10. helyet tud felmutatni. Ligetyvel teszik össze párba, akinek nem ez a főszáma, de itt is elszokott indulni. Van is egy 10 és egy 13. helye, viszont nála mindig benne van, hogy kiesik. mint pl. legutóbb. Valencic viszont megbízható, ritkán esik ki. Mellette szól, hogy a második pályát majd szlovén edző tűzi, és szinte biztos, hogy Valencic szájíze szerint lesz, ugyanis nincs más szlovén műlesikló aki ér valamit. Jól ismeri ezt a lejtőt, rengetegszer síelt már itt, és egy 4. helye is van még 2010-ből. Szóval vállalhatónak érzem Ligety ellen. Találtam egy másik játszható tippet is, ugye Myhrerről már írtam, hogy a győzelemért száll harcba, a fortuna egy fiatal amerikaival, Kasperrel teszi össze aki azért még közel nem az a szint, mint a svéd. Ki-ki jön neki egy-egy futam, de erre azért nem lehet alapozni. Tavaly kiesett, idén is volt már verseny amit nem fejezett be, nem igazán értem Myhrerre az oddsot.