Újabb győzelem Diego Simeone neve mellett, miközben a Barcelona veszített, így talán a dobogóért folytatott küzdelemben kisebb előnyben kerültek a fővárosiak, akik nem mondtak le még a bajnoki címről sem. A hétközi pótlás során kötelező lenne a győzelem a Vallecanóval szemben.

jan 31. 21:00 Közvetítés: Unibet

A védelem jól funkcionál az Atlético Madridnál

Eddig a támadósor volt előtérben, mondván tényleg jól teljesít a Griezmann - Morata páros, de az elmúlt hetek sorozatos terhelései, kevesebb rotációja miatt - nincsen cseréjük -, kicsit elfáradt mindkét játékos. A támadójáték nem volt olyan gördülékeny, főleg Morata volt az, akin érződött a fáradtság. Simeone ezért váltott a Valencia elleni találkozóra, Memphis Depay került a támadósorba.

Hazai pályán jól kezdett az Atlético, már a 16. percben volt egy nagy helyzetük Griezmann révén, illetve egy véleményes szituáció az első félidőben, amikor egyértelműen a Valencia játékos kezére pattant a labda, de a bíró rájött, ez a meccs ugyan Madridban van, de az Atlético pályáján, így ezért nem jár büntető. Simeone arra kérte a játékosokat, hogy kerüljék meg a Valencia kettős blokkját, íveljék rögtön a védelem mögé a labdákat, mert zavarba hozható a hátsó alakzatuk.

Atlético Madrid Rayo Vallecano
Rodrigo De Paul (Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com)

Ez egy kiváló meglátás volt, ugyanis ezekkel tényleg nem tudott mit kezdeni Rubén Baraja csapata. A játékosok bizonytalanok voltak a magas labdáknál, rendre Dimitri Foulquier irányába érkeztek az ívelések, de Gabriel Paulistát is sokszor megforgatták. Az Atlético Madrid nagyon tudatosan játszotta ezt a stratégiát, ugyanis 8-10 támadást vezettek ezen az oldalon, míg José Gaya területét értintetlenül hagyták.

A tudatos játéknak meglett végül az eredménye, jött a gól a félidő hosszabbításában, újabb mélységi passz, újból a Valencia védelmének jobboldala felé, megint rosszul reagáltak, Samuel Lino pedig köszönte szépen, megszerezte a vezetést. A második félidőben azért már Gayát is dolgoztatták, Depay az onnan érkező beadást váltotta gólra, míg a Valencia egész találkozón szenvedett, komoly helyzet nélkül abszolválták a 90 percet.

Kellemetlen ellenfél a Vallecano

Nem azért, mert annyira jó csapat lenne, ugyanis helyzeteiket rosszul használják ki, kevés gólt szereznek, de keveset is kapnak. Inkább a biztos döntetlen az, ami foglalkoztatja őket otthonuktól távol, ezért hajlandóak a végletekig védekezni. Az Atlético Madridnak tehát felállt védelemmel szemben kéne bizonyítani, megint jönnek majd az ívelések, de nem biztos, hogy a Vallecano elköveti azt a hibát, amit a Valencia. A vendégek majd várnak az adandó alkalomra, de idén 6 olyan idegenbeli meccsük volt, ahol nem szereztek gólt, bízunk tehát abban, hogy az utóbbi meccseken már egész jó formát mutató Atlético hátsó alakzat most sem hibázik.