A Spanyol Kupában Atlético Madrid - Sevilla negyeddöntőt rendeznek, látva, hogy kiesett a Real Madrid, illetve kiesik az Athletic Bilbao - Barcelona kettősből az egyik, jelentősen növekednek az esélyek a riválisok számára egy kupagyőzelemre. A Sevillának idén az egyetlen esélye ez a sorozat, hogy megmentse a szezont, de mire mennek Madridban?

jan 25. 21:00 Közvetítés:
Tipp: Atlético Madrid 1,5 gól felett + Sevilla 1,5 gól alatt
1.94

Sevilla: Csak a Spanyol Kupa maradt

Ez megint egy olyan szezon az andalúz együttesnek, hogy a bajnoki jó helyezés már szezon elején elúszott, BL-ből is kiestek - EL sem maradt -, így a Spanyol Kupára kell fókuszálni, ha jövőre a nemzetközi kupában akarnak indulni. Közel 20 pont a hátrányuk féltávnál a KL-helyekkel szemben, ez behozhatatlan, nekik idén is azért kell harcolni, hogy ne essenek ki a szezon végén, de látva a jelenlegi formát, illetve azt, hogy a Girona 5-1-re kiütötte őket, nehéz hónapok várnak rájuk.

Az a meccs borzasztó volt a Sevilla szempontjából, hiába szereztek vezetést az elsőt tíz percben, utána tíz perc alatt kaptak hármat, pillanatok alatt összeomlott a védekezésük, több hibát is elkövettek, nem tudták megállítani Artem Dovbykot. A Girona amúgy összességében megkegyelmezett nekik, hiszen rúghattak 8-9 gólt is, annyi helyzetük volt, kapufát is elértek, ziccereket hibáztak, Sevilla nem volt a helyzet magaslatán, nehéz lesz innen felpörögni az Atlético Madrid ellen.

Még mindenhol versenyben az Atlético Madrid

Nincs még minden veszve az Atlético Madrid számára, hiszen az elmúlt héten óriási meccsen nyertek a Real Madrid ellen a Spanyol Kupa nyolcaddöntőjében. Diego Simeone legényei mentálisan nagyon erősek voltak, motiváltak és sikerre éhesek, nem szórakoztak el egy újabb hosszabbítást. Ez érezhetően lökést adhat nekik a következő hetekre, hiszen nehéz időszak vár rájuk.

A bajnokságban hétfőn a Granada otthonába látogattak, nagy nehezen nyertek 1-0-ra, utána pedig egy Sevilla - Valencia - Real Madrid - Sevilla - Las Palmas - Inter hatos következik 27 nap alatt. Ezek közé ékelődhet még egy Spanyol Kupa elődöntő, ha továbbjutnak a Sevilla ellen. Bátran állítható, hogy február végéig el fog dőlni, milyen szezonja lesz a csapatnak. Fáradtságnak nyoma sem lehet, hiszen 2023-ban azért dolgoztak Diego Simeone és fiai (nyújtottak kiemelkedő teljesítményt), hogy a sikereket megalapozzák.

Atlético Madrid - Sevilla tipp és élő közvetítés

Jelenleg egyik csapat védelme sem kiemelkedő, Atlético Madrid is már inkább a támadójátékra támaszkodik, mintsem a bunkerfocira, látványos támadásokat vezetnek, képesek 3-4 gólt is szerezni egy mérkőzésen. A Sevilláról meg nehéz pozitív módon írni, mert aki ilyen látványos összeomlásokra képes, mint amit legutóbb Gironában is produkáltak, ott már nem az edző a legfőbb probléma, hanem jóval nagyobb a baj. Emiatt pedig úgy látjuk, hogy ezen a mérkőzésen a gólok dominálnak majd.