A hét eléggé megterhelőre sikeredett az Atlético Madridnák, sőt, talán ide lehet kapcsolni még az elmúlt hét közepét is, nem sok pihenője volt a fővárosi csapatnak, képes ezt kihasználni a Valencia?

2.55
Tipp: Atlético Madrid 1,5 gól alatt
2.18

Atlético Madrid: Fásult a csapat

Amire a bevezetőben utaltunk, hogy 11 nap alatt 4 mérkőzést játszik az Atlético Madrid, amiből a Real Madrid elleni kupameccs hosszabbításba torkollott, ahol az Atlético Madrid tanúbizonyságot a lelkierőről, hiszen korábban több alkalommal is elbuktak hosszabbítás a Real Madrid ellen - pont néhány nappal korábban volt az egyik eset -, de Simeone fiai mentek előre ugyanolyan elánnal, végül pedig legyőzték az ősi riválist.

Ez azonban érezhetően sokat kivett a csapatból, hiszen hétfőn a Granada ellen idegenben csak 1-0-ra tudtak nyerni, igaz, hogy szereztek több találatot is, de azt érvénytelenítették. Ettől függetlenül nem volt olyan meggyőző Diego Simeone csapata, ahogyan a Sevilla elleni Spanyol Kupa negyeddöntőben sem. Hiába a kidolgozott helyzetek, több nagy lehetőség a gólszerzésre, szintén csak 1-0-ra tudtak nyerni.

Atlético Madrid Valencia
Álvaro Morata (Fotó: Raffaele Conti 88/Shutterstock.com)

Kissé fásultnak érződik a csapat, ami nem csoda, hiszen sorra kapták a nehéz mérkőzéseket, miközben érdemes megfigyelni, hogy egy nagyon szűk rotációt alkalmazott Simeone, alig volt a három mérkőzésen egy-két csere, mindössze Rodrigo de Paul vagy José Giménez kapott egy kis pihenőt, de az Álvaro Morata - Antoine Griezmann duó mindhárom bajnokin kezdő volt, Griezmann 275-nél több percet töltött a pályán, míg Morata 240 percet.

A rotáció hiánya

Nem véletlen, hogy a francia büntetőt hibázott a Sevilla ellen, de még ez is belefért. Az ugyanakkor látszik, hogy kellene egy kis pihenő Simeone fiainak, mivel az argentin mester nagyobb rotációt nem tud használni, mert a támadósorban a Griezmann - Morata pároson kívül, nincsen más, aki hatékony lenne. Ez a keret ki van centizve, védelemközepén is négy játékost tud forgatni - miután Caglar Söyüncü is távozik -, középpályára pedig nem véletlenül hozták a 18 éves Arthur Vermeerent. A támadósorban pedig csak Memphis Depay tudja 20-30 percekre az egyik csatárt kiváltani.

A Valencia lehetősége

Ellentétben az Atlético Madriddal, a Valencia csak 3 mérkőzést fog játszani 12 nap leforgása alatt, kiestek a Spanyol Kupából, bajnokságra tudnak koncentrálni, amire szükségük is lesz, hiszen a tavalyi pocsék szezon után, Rubén Baraja vezérletével lehetnek nagyobb céljaik is, mint a kiesés elől menekülés. A rossz bajnoki rajt ellenére, ott kopogtatnak a 6. hely környékén - ami már nemzetközi kupát ér -, ráadásul az utóbbi 5 fordulót tekintve a legjobb formában lévő csapat a spanyol ligában a Valencia.

Az Athletic Bilbao ellen teljesen átadták a területet, hiába játszottak a Mestallában, felmérték, ha itt ők kezdeményeznek, akkor a baszkok lekontrázzák őket. A Valencia így nagyon kevés helyzetből szerzett végül egyetlen gólt, amivel megnyerték a mérkőzést, míg a Bilbao meddő mezőnyfölényt tudott csak kialakítani. Valószínűleg ez lesz a terv az Atlético Madrid ellen is, fárasztani az amúgy is fásult ellenfelet. Két kockázatos tippel is készültünk, bízva abba, hogy a fővárosiak nem tudnak felpörögni a találkozóra!