Szerdán rajtol a 2011/12-es biatlon Világkupa szezon az egyik legrégebbi helyszínen, a svéd, Östersundban. Mindkét nemnél a leghosszabb számmal kezdenek, a férfiaknál 20km míg a hölgyeknél 15km.

Biatlonban azért nem egyszerű megtippelni a győztest, főleg nem így a szezon első versenyén, de itt a svédeknél általában nem szokott bomba meglepetés történni ezen a távon. Az irodák Svendsent 3.00 tartják a legesélyesebbnek, aki idén a sífutók között már bemutatkozott Sjusjoenben és elég jól is szerepelt. Tavaly és tavalyelőtt is ő nyert itt, továbbá a 2008-as Világbajnokságon (amit szintén itt rendeztek) is övé lett ezen a távon az arany, meg hát Vancouverben is. Nagy kihívója a tavalyi szezon összetett győztese Tarjei Boe 4.25, aki az előző VB-n parádézott (3 arany 2 bronz). Ő is elindult a sífutók szezonnyitóján, és szintén nem ment rosszul. A franciák nagy tehetsége Martin Fourcade 4.25 is odaérhet aki az előző szezonban a két norvég mögött a legjobb volt. A 2011-es Khanty-Mansiysk-i VB-n is őket tartották ebben számban a legesélyesebbnek a győzelemre. A veterán norvég, Björndalen 12.00 még mindig itt van a mezőnyben és még most sem szabad leírni, bár a gyorsasága azért már megkopott. Ejtsünk pár szót a németekről is. A szintén nem mai gyerek Greis 16.00 már a tavalyi idényben sem igazán brillírozott, mindössze háromszor tudott dobogóra állni. A nyári felkészülése során lábtörést szenvedett, amelyből már felépült, de valószínűleg azért a csúcsformájától igen messze lesz. Helyette Peiffertől 21.00 várhatják a németek a jó eredményeket. Fiatal még, de az előző szezonja kiválóan sikerült. Vele majd inkább a sprinteken kell számolni, de azért itt is okozhat kellemes meglepetést. Térjünk át az oroszokra. Két nagy versenyzőjük is pihenőre kényszerül. Tzherezov sírollerezés közben bukott és több helyen eltörte a lábát, valószínűleg az egész szezont kihagyja. Tchoudov már tavaly is szenvedett a hátfájdalmaitól, továbbra sem jött rendbe, elképzelhető, hogy a pályafutását is abbahagyja emiatt. Ustyugovban még bízhatnak, bár neki azért még van hova fejlődnie. A tömegrajtos versenyeken több esélye van, itt én nem tartom esélyesnek a győzelemre. Az osztrákoktól Sumannra 21.00 lesz majd érdemes odafigyelni, ő szintén kiváló futó, bár a fiatalokkal nehezen veszi fel a versenyt. Úgy gondolom, hogy Svendsen most is jól fog szerepelni, és dobogóra mindenféleképp jónak tartom.

A hölgyek versenyére majd csütörtökön kerül sor!