Elkezdődött Németországban a biatlon-világbajnokság. A németek természetesen szeretnének minimum egy aranyérmet összeszedni valahogy, erre a legjobb esélyük talán a női 7,5 km-es sprintben lesz.

Herrmann-Wick megállíthatatlan

A biatlon-világbajnokság első napján érvényesült a papírforma, Norvégia nyerte a vegyes váltót. A verseny csak amiatt mondható simának, mert a férfiak ledolgozták azt a tetemes hátrányt, amit elsősorban Ingrid Landmark Tandrevold szedett össze az álló lövészetben. Ezek után Marte Olsbu Roiseland próbált kármentést csinálni, de a futás végére nagyon elfáradt, így gyakorlatilag semmit sem tudott hozni a francia-olasz pároson. Az aranyérmet elsősorban Sturla Holm Lægreid kiváló lövészetének és futóteljesítményének köszönhetik.

A nőknél azonban érdemes kiemelni több teljesítményt is, egyik ilyen volt az olaszoké, akik kiválóan versenyeztek (Vittozi és Wierer is), de nem mehetünk el szó nélkül a németek mellett sem, vagyis inkább Denise Herrmann-Wick futása mellett sem. A házigazda érme azon ment el, hogy Benedikt Doll elizgulta a lövészetet, viszont Herrmann-Wick fantasztikusan lőtt és futott is.

A 25 éves Vanessa Voigt kezdte a váltót náluk, aki nem számít kiemelkedő versenyzőnek, így a lassabb lövészete (és futása), illetve kisebb hibája miatt, hátrányból indult Herrmann-Wick, aki megkapta a nyakába a norvégok tavalyi összetett világkupa győztesét, Marte Olsbu Roiselandot is. A norvég azonban futóteljesítményben nem tudta tartani a német tempóját, aki majd 20 másodpercet hozott a többieken, miközben leszakította Marte Olsbu Roiselandot.

Kiváló forma a világbajnokság előtt

Ha a világkupa szakági szekciójára tekintünk, akkor sprintben Denise Herrmann-Wick áll az élen 270 ponttal, az idei 5 versenyből 2 alkalommal állt dobogón (egyszer nyert), de a többi versenyen is top6-ban végzett. Általában akkor nem jutott fel a dobogóra, ha két lövőhibát vétett, minden más esetben a legjobbak között volt (20-30 másodpercekkel kapott ki a győztestől). Amikor Hochfilzenben nyert, akkor lövőhiba nélkül, majd 20 másodpercet vert a többiekre.

Az már a vegyes váltó kapcsán is látszott, hogy a nehéz pálya neki kedvez, Oberhofban olyan emelkedők vannak, ahol komoly előnyre tehet szert a többiekkel szemben, de akár egy-egy lövőhibát is képes lehet ledolgozni. A mezőnyben csak kevesen tudják majd tartani a futási tempóját, főleg akkor, ha olyan formát mutat, mint amit a váltóban. Emiatt bőven van érték abban, hogy dobogón végez, kissé magasnak is érezzük a szorzót, ami időközben elkezdett csökkeni, mert 2.25-ön nyitott. Egy érdekesség a végére, Herrmann-Wick eredményei az elmúlt három vb-ről sprintben: 2019 (6. hely), 2020 (5. hely) és 2021 (4. hely).