Amikor a brazil klubok újból elkezdték dominálni a kontinens labdarúgását, akkor az argentin csapatoknak óriási szüksége van némi sikerélményre. Az egyik ilyen, hogy biztosan lesz elődöntősük a Libertadores-kupában, miután Boca Juniors - Racing párharcot rendeznek a negyeddöntőben!

2023 aug 24. 02:30 Közvetítés: UnibetBet365

Boca Juniors és a könnyebbik ág

Ahogyan azt a Nacional elleni párharc során említettük, a Boca Juniorsnak kikövezett útja van az elődöntőig. Könnyű ágat kaptak, hiszen elkerülték a brazil csapatokat, legkorábban csak az elődöntőben találkozhatnak a Palmeirasszal. Ennek ellenére a nyolcaddöntőben nagyon megszenvedtek, Nacional méltó ellenfél volt, mondhatni jobban is megérdemelték volna a továbbjutást, mint az argentinok. Az odavágó egy nézhetetlen mérkőzést hozott, kár volt rá 90 percet pocsékolni.

A visszavágón már kezdőként kapott szerepet Edinson Cavani. Agilis volt, de nem ő, hanem csatártársa, Miguel Merentiel szerezte meg a vezetést egy fejesből. A Nacional védelme eltolódott, így nem jutott ember középen Merentielre, aki tisztán fejelt a kapuba. Az uruguayi gárda gyorsan eszmélt, előbb egy nagy távoli lövéssel válaszolt, ami még ugyan nem akadt be, de néhány pillanattal később ők is közvetlen közelről fejeltek a kapuba.

A védelmek egyik oldalon sem voltak magabiztosak, rendre a széleket üresen hagyták, utána pedig már középen is rosszul helyezkedtek. Kis túlzással, de az első 20 perc már jobb volt, mint a teljes odavágó. A második félidő elején aztán jött egy szép, bár eléggé különös találat Advinculától, aki ezzel újból előnyhöz juttatta. Utána, amit Cavani kihagyot, az művészet volt, ezen múlt, hogy nem a rendes játékidőben dőlt el a meccs, ugyanis a hajrában egyenlített a Nacional.

A Boca Juniors sok helyzetet szórakozott el, végül büntetőkkel kerültek tovább. A formájuk azonban kérdőjeles, hiszen ezt a párharcot már jóval korábban le kellett volna zárni. Edinson Cavani érkezése inkább mentálisan segített, hiszen jobb a hangulat, csapat is motiváltabb. Ennek ellenére még mindig nem az igazi a forma, bár lényegesen jobb ahhoz képest, ahol hónapokkal ezelőtt álltak.

Racing Club: Fernando Gago egykori klubja ellen

Az elmúlt hónapok nem a Racing Clubról szóltak Argentínában, szenvedtek a bajnokságban, miközben Fernando Gagóval az élen tavaly még ezüstérmesek voltak. A Boca Juniors korábbi nevelése és klasszisa, most már a Racing edzője, aki idén bizonyít a nemzetközi kupában is. A bajnokságot érezhetően elengedték, de a Libertadores-kupa csoportkörében még a Flamengót is maguk mögé utasították.

Valószínűleg a vezetőség döntött, ha a bajnokságban nem megy, ellenben a kupában menetelhetnek, hiszen még a sorsolás is a kezükre játszott. Ahogyan a Boca Juniors, úgy ők is könnyű ágat kaptak. Az Atlético Nacional elleni odavágót elbukták, de hazai pályán 3-0-ra nyertek. Egy biztos, hogy érdekes eredmények születtek, hiszen, ha az odavágón 3-0-s kolumbiai vezetésnél nem kap két büntetőt a Racing, akkor minden bizonnyal kiesnek.

A tét rányomja bélyegét a párharcra?

Nagyon bízunk benne, hogy elkerülünk egy olyan odavágót, mint a Nacional - Boca Juniors volt. Ebben vevő lehet a Racing is, ahol sokan épp mostanra épültek fel a sérüléseikből. Az argentin ligában is a leginkább overes csapat a Racing volt, ráadásul a Bocával az elmúlt egy évben több 3-4 gólos mérkőzést is játszottak. Mivel az irodák nem 2,5-nél, hanem 1,5-nél húzták meg a határt, ráadásul az ázsiai piacon a kétgólos határra majdnem kettes szorzót adnak, ezért utóbbi mellett döntöttünk. A védelmek egyik oldalon sem stabilak, ha pedig a Boca és a Racing támadói képesek jobb arányban kihasználni a helyzeteiket, ebből lehet egy kiváló kis meccs.