Az argentin párharc a Libertadores-kupa negyeddöntőjében csak arra lesz elég, hogy utána a Palmeiras kiejtse valamelyik továbbjutót? Könnyedén megeshet, egyelőre azonban az a célja a Boca Juniorsnak és a Racing Clubnak is, hogy továbbjussanak.

2023 aug 31. 02:30 Közvetítés: UnibetBet365

Boca Juniors: Megint egy 0-0

Van az olyan gólnélküli mérkőzés, mint a Nacional elleni odavágó, amely gyötrelem volt a nézőknek, meg van az olyan 0-0, mint a Boca Juniors - Racing Club első meccs. Először térjünk ki egy kicsit a Libertadores-kupa idei kiírására, hiszen a Boca Juniors elődöntőbe juthat, sőt, biztosan lesz egy argentin klub a legjobb négy között. Erre most óriási szüksége van az országnak, hiszen a brazilok dominanciája jelentős.

Ezért is volt fontos az egyenes kieséses szakaszban a Boca Juniors és a Racing Club menetelése. A La Bombonerában rendezett odavágó gólt ugyan nem hozott - pedig mi vártuk -, de jó játékot igen. Az első félidőben több nagy helyzete volt a Bocának, gólvonalról mentett a védő, épphogy elkerülte a felső sarkot egy lecsúszott ívelés és még majdnem Cavani is betalált.

Ha kicsit szerencsésebb a Boca Juniors, simán szerezhettek volna két gólt már az első félidőben. A második játékrészben is kitartott a lendület, próbálkoztak a hazaiak, a lövések kicsivel ugyan, de elkerülték a kaput. A Racing Club a végére tért magához, volt két ígéretes beívelés, de komolyabb helyzet nem alakult ki belőle. Összességében a Boca Juniors állt közelebb a gólhoz, jól játszottak, de a kapu előtt nem koncentráltak eléggé.

Előnyben a visszavágón a Racing Club?

Kétségtelen, hogy a hazai pálya a Racingnek kedvez, de az első meccsen nem igazán voltak meggyőzőek. Fernando Gago jó szakember, valószínűleg pár év múlva valamelyik topligás csapatban látjuk viszont, egyelőre azonban ebből a Racingből kéne kihozni a maximumot. Ez a keret viszont középszerű, akadnak rutinosabb játékosok, de nem a Cavani-féle szint, azaz egykori topcsapatok sztárjai.

A Boca jelenleg sokkal jobb csapat a Racingnél, ezt pedig nem biztos, hogy elfedi majd a hazai pálya előnye. Ha ugyanazt a játékot hozza a visszavágón is a Boca Juniors, akkor előbb vagy utóbb, de gólt fognak szerezni, művészet lenne annyi helyzetet kihagyni. A DNB opciót viszont így nem tudjuk elengedni, nehezen tudjuk elképzelni, hogy a Racing nyerjen a rendes játékidőben.