A 2011-es Critérium du Dauphiné mezőnye elérkezett a 3. szakaszhoz mely egy kőkemény időfutam lesz. 42.5 km hosszú és több kisebb-nagyobb dombocska is nehezíti majd a kerekesek életét. Egy ilyen időfutamon rengeteget lehet hozni a másikon és természetesen bukni is, így elég nagy jelentősége van.

Nagyjából 3-4 versenyzővel kell számolni akik a szakaszgyőzelemre esélyesek. A fogadóirodák Tony Martin 2.60 győzelmére fizetnek a legkevesebbet. A 2. szakaszon nem ment valami jól, nem tűnt erősnek ettől függetlenül ő a legnagyobb esélyes ezen az időfutamon. Karrierja során elég sok időfutam győzelme van már, idén a Paris-Nice és a Volta ao Algarve versenyeken nyert. Bradly Wiggins 3.00  szintén ott az esélyesek között. A beharangozóban már említettem, hogy ő kiváló időfutam menő akárcsak David Zabriskie 6.50. Nyerte idén az Amerikai időfutam bajnokságot a Román és a Kaliforniai körversenyen is nyert időfutamot. Szerintem most ő lesz az aki a két legnagyobb favoritot megvicceli. Gyakorlatilag csak ez az 1 szakasz érdekli és ennek megfelelően fog tekerni. A legbiztosabb tipp ha dobogóra tesszük 1.40.

Az első bringás 12:55-kor fog elrajtolni, az Eurosport élő közvetítése pedig 16:30-kor kezdődik.