A Londonban zajló darts-világbajnokság második játéknapján beindul a nagyüzem! Délután, illetve az esti órákban egyaránt 4-4 mérkőzést rendeznek az Alexandra Palace színpadán! Az élmenők közül egyértelműen Daryl Gurney, illetve Gary Anderson mérkőzése tart számot a legnagyobb érdeklődésre, ám a PDC VB-ken harmadízben szereplő Lisa Ashton párharca is komoly izgalmakat tartogathat!

Nem számítunk tűzijátékra a délután folyamán

Kiemeltként az etap végén Daryl Gurney kezdi meg szereplését a világbajnokságon. A korábbi World Grand Prix győztes észak-ír ellenfele nagy valószínűséggel Ricky Evans lehet, aki a nyitónapon jó eséllyel legyőzi az indiai Nitin Kumart. Gurney személyében már egyértelműen elitkategóriás player várhat rá.

Amennyiben bejön a megérzésünk Evans továbbjutását illetően, nagy valószínűséggel a délutáni etap egyik legjobb meccsét láthatjuk majd. Erre rácáfolhat a nap nyitómeccse Steve Lennon és Madars Razma között. Mindkét player középkategóriába sorolható, s nem első ízben szerepelnek világbajnokságon. Mindkettejük legjobb eredménye a VB-ken a második kör elérése volt, és mostanában színvonalban is hasonló produkcióra képesek. Véleményünk szerint igen szoros befutója lehet ennek a párharcnak, így érdemes lehet a szett-overek fogadási piacán nézelődni tippekért.

A továbbiakban a korábbi BDO-világbajnok Scott Mitchell győzelemmel kezdheti szereplését a kevésbé jegyzett holland Chris Landman ellen, míg a darts-kedvelő magyarok jó része bizonyára Chas Barstow sikeréért fog teljes szívből szorítani, hiszen a világranglista 101. angol az ellen a John Norman Junior ellen lép tábla elé, aki a 2017-es csapatvilágbajnokságon botrányosan viselkedett a magyar válogatott elleni mérkőzés során! Reményeink szerint a kanadai rögtön a 96 között búcsúzik is Londontól!

Este jön Ashton és Anderson

Lisa Ashton harmadjára fut neki a VB-nek, s eddig egyetlen alkalommal sem sikerült túlélnie az első kört a négyszeres női világbajnoknak. Két éve Jan Dekker ellen veszített (1:3), tavaly pedig rendkívül szoros meccsen maradt alul Adam Hunttal szemben (2:3). Idén az első körben a holland Ron Meulenkamp vár rá! Meulenkamp nem egy elveszett játékos, így most sem tennénk sok pénzt az angol hölgy továbbjutására, de az elmúlt két évből kiindulva egy szettre akár jó lehet "Lancashire Rózsája"!

Nagy tűzijátékot hozhat az ír William O'Connor és az amerikai Danny Lauby mérkőzése. O'Connor képes nagyon jó színvonalon dobálni a nagytornákon! Amennyiben pedig a fiatal tengerentúli Lauby képes hozni azt a játékot, mint amit a tavalyi tornán produkált Ryan Searle ellen az első körben (2:3), akkor bizony a VB eddigi legkomolyabb szintű mérkőzését láthatjuk! Óva intünk mindenkit, hogy lebecsülje Laubyt, igazi sötét ló lehet!

Ezen fenti két csörte fényében érthető ha nem sokakat hoz lázba Ryan Meikle mérkőzése a PDC utánpótlás akadémiájáról kvalifikált Fabian Schmutzler ellen. Az ifjú német játékosról nem sok mindent tudni, de talán igaz a gyanúnk, hogy jóval kevesebb meccsrutinnal rendelkezik ilyen jellegű tornákon, mint Meikle, akinek két korábbi VB szereplése után harmadjára már sikerülhet túlélnie az első kört! Szerintünk itt az angol akár két szettes előnnyel is behúzhatja ezt a párharcot.

Az estét a korábbi kétszeres világbajnok Gary Anderson zárja, akinek ellenfeléül pechére rögtön akár Adrian Lewis is jöhet már a 64 között! Érdekességképpen 2016-os VB döntő párosítása volt az alábbi, így akkoriban egy ilyen csörte ennyire korán elképzelhetetlen lett volna! Lewis gyengélkedése miatt azonban első körös mérkőzésre kényszerült, s a sorsolás szeszélye folytán Jackpot továbbjutása esetén rögtön Andersonnal nézhet farkasszemet! Mindez Garynak sem jön jól, hiszen a "Repülő skót" nem zárt éppen acélos évet, s most muszáj lesz rögtön kellő adrenalinnal érkeznie Londonba, mert könnyen lehet, hogy ha nem elég koncentrált, rögtön a VB második napján búcsúzni kényszerülne! Egyértelműen a nap mérkőzése lehet ez a csörte, amennyiben Lewis szerdán nyerni tud!