SPF Team 1 tipp 2022 júl 19. 00:40 Szólj hozzá!

Atlétika tippek Atlétika vb Karsten Warholm

A norvég Jakob Ingebrigtsen és Karsten Warholm a tokiói aranyérmek után, világbajnoki címekkel gyarapítanák a gyűjteményük, így szerezve nagy örömet a norvég szurkolóknak. Sikerül a duplázás az északi országnak?

Férfi 400 gát: Warholm altat?

A sajtó tele volt a norvég világcsúcstartó, Karsten Warholm sérülésével. A júniusi Diamond League versenyen szenvedett combsérülést, nyilatkozta, hogy nem tudott 100%-os erőbedobással edzeni, közel sincsen tökéletes formában, viszont a felkészülése mindezek ellenére jól sikerült. A két futása során olyan formát mutatott, amivel az érem abszolút reális, de a győzelem sem elképzelhetetlen. A harmadik elődöntőt első 350 méterét nagyon megnyomta, utcahosszal vezetett, utolsó 10 méteren szinte már sétált (48.00).

Ez egy érezhetően spórolós futás volt, de akkor mit lehet mondani Rai Benjamin teljesítményéről? Tökéletesen tisztában volt vele, hogy a legerősebb az első elődöntőből, így futott 48.44-et, pedig az utolsó 70 méteren már szinte csak kocogott, de előtte is érezhetően spórolt, egyértelműen a három favorit közül az ő mozgása volt a legkönnyedebb. A végén még alaposan szétnézett, hogy biztos első lesz-e.

A 22 éves brazil Alison dos Santos végig a legjobb időket produkálta, vezeti az idei világranglistát. Nála érződik, hogy képes ezt 46.80 körüli időt hozni, de ennél többet egyelőre nem. Valószínűleg ez lehet a határa, irodák kínálnak a 46.71-es idejére 1.61-es szorzót, de ebben akkora érték nincsen. A győzelmében 2.50 környékén már igen, de ott van Benjamin és Warholm.

Érzésünk szerint Benjamin nagyon akar bizonyítani hazai pályán, valószínűleg minden erejét a fináléra tartogatta. Egyfelől a visszavágás miatt is, több interjújából kiérződött, hogy nagyon meglepte a tokiói vereség. Nem gondolta, hogy világcsúccsal is ki lehet kapni. Warholm most sebezhető, ez pedig egy olyan alkalom Benjamin számára, amikor a hazai közönség belehajszolhatja egy óriási sikerbe.

Férfi 1500 méter: A gyűjtemény utolsó darabja

Mit csinált idén Jakob Ingebrigsten? Ha azt vesszük, akkor elbukott egy fedett pályás vb-döntőt, mindössze egyetlen alkalommal futott 1500 méteren szabadtéren, szóval sok dolgot nem. Ha az érem másik oldalát vesszük, akkor 1500 méteren fedett pályán világcsúcsot állított fel, ja meg nyert két Diamond League versenyt. Korábban már elmondta, egyetlen komoly célja van, hogy zsinórban három olimpia bajnoki címet nyerjen. Ebből egy már a zsebben, minimum 2028-ig kell versenyeznie.

A szabadtéri vb-cím még hiányzik neki, de ezt idén pótolhatja, ráadásul úgy, hogy alig versenyzett. A riválisok megérkeztek, fedett pályás világbajnokság esetében mondhatta azt, hogy koronavírusos volt (döntő másnapján pozitív tesztet produkált), de már tavaly az olimpia után megmutatkozott, verhető. Elsőre tehát biztosnak tűnik az aranyérme, hiszen korszakos tehetség, de jobb ezt az 1.35-ös szorzót elengedni.

Azért járunk jobban, mert a kenyaiak és a spanyolok kitalálhatnak ellene valamit, még akkor is, ha utóbbi nemzet nem képes megközelíteni a norvég klasszis idejét. A kenyai Abel Kipsang viszont veszélyes lehet, tavaly 4. lett Tokióban, most Cheruiyottal karöltve visszavágnának a döntőben. Az idei legjobb eredmény Kipsangé, idén két Diamond League versenyt nyert.

• Atlétika tipp

400 gát: Rai Benjamin nyer

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: Atlétika VB 2022

Pozzato hozzászólt
2022 júl 25. 09:58
Kendra Harrison: hazai pálya, világ idei legjobb ideje, még ő tartotta a világcsúcsot is. Mi kell még, hogy végre nyerjen egy világversenyt? Aztán jött a nigériai Tobi Amusan, aki 12.60-as futó volt 2022-ig, de még a vb előtt is legfeljebb csak 12.41-et tudott, de az talán egy intő jel lehetett a többieknek (komoly ellenszélben futotta). Mindezek ellenére, így is a semmiből futott világcsúcsot és nyert aranyérmet. Oké, döntőben levitte 12.05-re, de óriási hátszél volt, viszont ott a rajtban sokat hagyott, szerintem az egy jobb rajttal 11.90 körüli futás... Amusan gyakorlatilag egy nap alatt két világcsúcsot futott, brutális, mint ahogyan Duplantis is, aki 621-gyel nyert. Ingebrigtsen? Elbukja az 1500 métert, 5000-et behúzza.  ;D Athing Mu pedig egy év leforgása alatt igazolta, korszakos tehetség, olimpiai és világbajnoki aranyra készült, 20 évesen megvan neki mindkettő. Testfelépítése miatt szerintem neki a 200 kiesik (plusz eljöhet Shericka Jackson uralkodása), de a 400-on tavalyi idejével ezüstérmes lett volna. 800 méteren csak Kratochvílová világcsúcsa maradt neki, mint cél. Az pedig külön öröm, hogy minimum 10-20 komoly tehetség van, akik 16-26 év között vannak, akadnak már kiforrott klasszisok is közöttük, szóval egy 5-6 évre ellátták a sportágat. Nem is tudom, mikor volt így egyben ennyi tehetséges versenyző a sportágban.