A németek első fordulós játéka mindenkit meglepett, félidőben még 4 ponttal vezettek a franciák ellen, akik egy második félidős hajrának köszönhetően (főként Tony Parker és Ronny Turiaf vezetésével) legyűrték őket egy nagyon kevés pontot hozó, kiélezett mérkőzésen, ahol szinte végig 3-4 pont volt a két csapat között a különbség. Én azoban épp emiatt a szuper teljesítmény miatt gondolom úgy, hogy ma haloványabbak lesznek. Mert az első meccsen mindent egy lapra tettek fel, azonban most már taktikázniuk is kellene. A lettek ellen fog eldőlni, hogy tovább tudnak-e kocogni a csoportból, és azért nekik mégiscsak ez lehet az egyedüli céljuk. a franciák ma valószínűleg megverik a lett csapatot, így az utolsó fordulóra marad a ki-ki meccsük. Oda kell tartalékolniuk. Az oroszok pedig meglepően jól játszottak a szívós baltiak ellen. Kelly McCarty kiscsatár létére hintett 24 pontot (plusz 9 lepattanót szedett össze), Szergej Bikov 22 pontot, míg Timofej Mozgov 10 pontot tett hozzá a 81-hez. Még David Blatt szövetségi kapitány is meglepődött a pontgazdagságukon, hiszne egész nyáron a felkészülés során nem dobtak 80 pont fölött. Mindezek alapján én a Dirk Nowitzki nélkül felálló németek haloványabb játékát várom, bármikor kiütközhet rajtuk a hiánya. Egy meccset elbírtak a gyengébb napot kifogó franciák ellen, de most az oroszok ellen lépnek pályára, akik címvédők, és elkapták a fonalat a lettek ellen. Persze levittem a spreadet -5,5-re, mert kicsit túl soknak tartom a -8 különbséget. Bármikor bakizhatnak McCartyék is, de láthattuk, hogy két negyednyi jó játékkal már le lehet győzni fölényesen a németeket.

tipp: Oroszország -5,5 pont