A Bajnokok Ligájában szintet szeretne lépni az Inter, ehhez pedig a bajnoki versenyfutást idő előtt le kéne zárni, nem szabad hibázni. A január és a február kiválóan alakult a milánói klub számára, nem kéne hibázni a BL-nyolcaddöntő előtt sem.

febr 16. 21:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: Inter szöglet 6,5 felett
1.62

Inter: Megállíthatatlan Inzaghi együttese

Körülbelül másfél évvel ezelőtt szapultuk rendesen az Inter csapatát, hiszen sok esetben szerencsével nyertek, nem ártott bírói segédlet sem, mint ahogy a BL-döntőnél a szerencsés sorsolás is sokat segített. Ezek viszont mentálisan megerősítették Simone Inzaghi csapatát, nyáron sikerült erősíteni a keretet, posztokra vásároltak, nem csak találomra, tényleg mély és minőségi csapat jött össze Milánóban. A világbajnok Lautaro Martínez pedig igazi vezér lett.

Jelenleg az Inter vezeti a Serie A küzdelmeit, miközben készülnek az Atlético Madrid elleni BL-nyolcaddöntőre. Az egy kőkemény csata lesz, szóval valószínűleg a pénteki Salernitana elleni mérkőzésen már ennek jegyében tartalékol kicsit az olasz szakember. A Salernitana a liga legrosszabb csapata, minden bizonnyal a szezon végén kiesnek, nagyon sok gólt kapnak, igaz, hogy azért szereznek is, de összességében nem veszélyesek az Interhez fogható csapatokra.

Inter Salernitana
Francesco Acerbi (Fotó: cristiano barni/Shutterstock.com)

Idegenben kontrára építenek, alig birtokolják a labdát, jó, ha 8-9 kapura lövésig eljutnak, viszont ennek ellenére nem érezzük, hogy a milánói védelem veszélyben lenne. A hazaiak legutóbb a feltámadó Romát győzték le idegenben 4-2-re. Azért volt érdekes mérkőzés, mert Daniele De Rossi nem rémült meg a bajnokesélyeséstől, bátor taktikával léptek pályára, rögtön a mérkőzés elején veszélyes helyzeteik voltak, de pontrúgásból az Inter szerzett mégis vezetést.

Hasonló módon, egy okos Mancini fejessel egyenlített a Roma, majd a félidő vége előtt egy remek El Shaarawy egyéni megmozdulással megszerezték a vezetést. A fővárosiak felpiszkálták az alvó oroszlánt, akik a második félidőre úgy jöttek ki, mint akik 10 perc alatt el akarják dönteni a találkozó, ez pedig így is lett. Marcus Thuram két szélről beívelt labdát váltott gólra, érezhető volt, hogy ez megfogta a vendéglátókat.

Jó védekezés vagy inkább sok gól?

Kényelmes helyzetben van az Inter, hiszen pihentethet is, még egy felforgatott csapattal is képesek 2-3 gólt szerezni a sereghajtó ellen (Inter 2,5 gól felett: 1.68), illetve limitálhatják is a vendégek támadósorát (Salernitana nem szerez gólt: 1.68). A piacokat sajnos úgy alakították ki, hogy ezekből jelentős értéket nehéz találni, ezért a szögletek felé vesszük az irányt, amiből hazai közönség előtt 7-8 sarokrúgásig eljutnak Inzaghiék, míg a Salernitana ellen idegenben általában 8-9 szögletet szoktak elvégezni, lehet érték a 6,5-es határban.