Gabriela Ruse 001 Gabriela Ruse (Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com)

Kolozsvári WTA Transylvania Open: Hullámvasútra ültünk fel Gabriela Ruséval

Szabi 1 tipp 2023 okt 21. 00:18 Szólj hozzá!

Tenisz tippek Gabriela Ruse Rebeka Masarova WTA Kolozsvár

Harmadjára került megrendezésre a BT Aréna kemény borítású pályáin a WTA250-es torna, melynek döntőjébe csak 2021-ben volt hazai játékos. Két évvel ezelőtt Anett Kontaveit legyőzte Simona Halepet és megszerezte a bajnoki címet, idén viszont Gabriela Ruse van egy lépésre a döntőbe jutástól.

A tehetséges Emiliana Arango ellen játszott negyeddöntőjének eredményfonala hasonlított az első fordulós meccsééhez (6-2, 1-6, 6-4 illetve 6-1, 0-6, 6-1). Úgy, ahogy Alycia Parks simán vitte az összecsapásuknak második játszmáját, a kolumbiai játékos is döntő játszmára kényszerítette Rusét (WTA 188.), miután egy gémet sem hagyott a románnak a második felvonásban. Ezek a kisiklások mégsem viselték meg Gabrielát, aki kategorikusan nyerte az első és harmadik szetteket. A mosolygós huszonöt éves román játékos csak Bondár Annát verte két játszmában a második körben, de a neheze még hátra lehet, mivel top70-es ellenfele lesz az elődöntőben.

Részletek Ruse negyeddöntőjéből

Masarova két hazai játékos ujjai közül csúszott ki

A US Open első fordulójában Maria Sakkarit kiejtő Rebeka Masarova (WTA 67.) elődöntőbe jutása még drámaibb fordulatokat tartalmazott. A huszonnégy éves spanyol játékos a Noma Noha Akugue elleni nyitómeccsén gondmentesen átgázolt, de a következő fordulókban nagyon közel volt a kieséshez. A roppant látványosan játszó Miriam Bulgaru a második körben szett és brékelőnyben lévén, a győzelemért adogatott, de végül tie-breakben elveszítette a második felvonást és utána elbukta a harmadik szettet is. A negyeddöntőben Ana Bogdan is nyerte az első szettet, azonban a spanyol játékos ismét tie-breakkel harcolt ki egy döntő játszmát, amit megint nyerni tudott. Rebeka több mint két és fél órát játszott Bulgaru és Bogdan ellen is.

Részletek Masarova negyeddöntőjéből

Két indítványozó játékos közül fog egy a döntőbe jutni és bár Masarovánál jobban rezgett a léc, nem voltak olyan hullámvölgyek a játékában mint Rusénak és kiemelendő, hogy a fontos pillanatokat jól kezelte. Gabriela viszont mozgékonyabb és rutinfölénye is van, mivel tudja hogyan kell nyerni ilyen téttel rendelkező meccseket, ugyanis két évvel ezelőtt WTA bajnoki címet nyert a hamburgi salakon.

18+ Részvételi feltételek érvényesek! Játssz felelősen! BeGambleAware.org. A cikkben közölt oddsok a(z) Betfair fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 október 20. 22:18 UTC.

• Tipp

Második szett nyertese: Rebeka Masarova

Próbáld ki ingyenesen a Beat the Drop játékot!

Válaszolj a kérdésekre és oszd be okosan a velük járó kezdőtőkét.

betfair regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: Gabriela Ruse (Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com)

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Válaszolj a kérdésekre és oszd be okosan a velük járó kezdőtőkét.

betfair útmutató
betfair regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Kolozsvári WTA Transylvania Open: Arango jól érzi magát a lila pályákon

Guadalajara-i negyeddöntője után, Erdélyben is az utolsó nyolc között van. Olvasd tovább