A kosárlabda világbajnokság "C" jelű csoportjában minden az NBA-sztárokkal teletűzdelt, legfőbb aranyesélyes Egyesült Államokról szól, akik természetesen eddig hibátlan mérleggel, 2 meccs/2 győzelemmel vágnak neki a 3. körnek. A következő áldozat - a pihenőnapot követően - Új-Zéland nemzeti válogatottja lesz. 

Rose

Derrick Rose. Forrás: wikipedia

Csak az aranyérem elfogadható 

Mint írtam, esélyesként érkeztek az amerikaiak Spanyolországba, annak ellenére, hogy 4-5 jelenlegi legnagyobb sztárjuk kihagyja a tornát (James, Durant, George, Love stb.), de az itt lévő keret is világsztárokból áll, akik NBA-s szinten is kiemelkedő játékosok. A kinti posztokon a szűk rotáció tagja Derrick Rose (Bulls), a 2011-es szezon MVP-je, aki felépülését követően itt tér vissza tétmeccsen. Az ő szereplése körül van a legnagyobb felhajtás Amerikában. Mellette James Harden (Rockets) az igazi scorer, de itt van még a Warriors duója, Stephen Curry és Klay Thompson is, akik életveszélyesen tüzelnek kintről és nagyon érzik egymás játékát, illetve az idei All Star gála MVP-je, Kyrie Irving (Cavs). A benti posztokon dolgozik a palánk alatt a csapat "zongoracipelője", Kenneth Faried (Nugets), illetve Anthony Davis (Pelicans), aki idén a legtöbb blokkot osztotta ki az NBA-ben. A rotáció tagja még Rudy Gay (Kings), aki a válogatottban fentebb játszik, de egyébként 3-as az igazi posztja, illetve csapattársa, DeMarcus Cousins is. A keret tagja még DeMar DeRozan (Raptors), Mason Plumlee (Nets), Andre Drummond (Pistons), de az eddigiek alapján ők nagyon kevés percet kapnak. Mike Krzyzewski egy fiatal keretet rakott össze, hiszen csak 24 év a csapat átlagéletkora, a jelenlegi keret nagy része még nem vett részt világversenyen, így motivációs gondokról szó sem lehet esetükben. Szerkezetileg is stimmel a gárda, megtalálható a kellő tűzerő (Curry, Thompson, Harden), a lábbal tarthatatlan betörések (Rose, Irving), illetve több olyan játékos is, aki remek védőnek számít (Thompson, Faried, Davis). A szakmai stáb tagja pedig az a Tom Thibodeau, akinek a neve szinte egyet jelent a kőkemény védekezéssel.

Ez történt eddig 

Új-Zéland csapatáról nem sok mindent lehetett tudni előzetesen: Kirk Penney játszik Törökországban, a többi játékos otthon, illetve 3 fiatal az NCAA-ben. Habár előzetesen az utolsó helyre várták a csoportban a „kiwiket”, Törökország ellen remek teljesítménnyel nyitottak, nemhogy megszorították őket, de már szinte a kezükben volt a győzelem. Köszönhetik ezt leginkább kiváló kinti mutatójuknak, Corey Webster remekül tüzelt. Végül a törökök remek végjátékának köszönhetően elbuktak 76:73 arányban, majd nem tudták összeszedni magukat, s egy hozhatóbb meccsen a Dominikai Köztársaság ellen is vereséget szenvedtek, 76:63 arányban.

basketball-012

Team USA. Fotó: Brian Wang/Flickr

Az USA Finnország ellen kezdett és gyakorlatilag a földbe tiporták az északiakat, 114:55-ös győzelem, az első félidőben igen kemény védekezéssel. A 2. negyedben 2 (!!!) pontot szereztek csak a finnek, ami kosárlabdában, bárhol és bárki ellen elképesztő számadat. Itt úgy nézett ki "túlpörögtek", hiszen a 2. körben a gyengén kezdő, de egyébként jobb erőkből álló Törökország ellen álmosan kezdtek, akik egészen az első félidőig pariban voltak velük, csak a 2. félidőben döntötték el a találkozót Davisék, 98:77 arányban nyertek végül. Hardenről egy vicces gif is elterjedt "védekezés" közben, láthatóan az első félidőben nagy volt a mellény. De a török csapat okosan játszott, nem ment bele abba a csapdába, amibe a finn együttes, akik felvették az USA rohanós tempóját, ezáltal pedig rengeteget hibáztak és pontatlanok voltak. A török csapat okosan, lassan játszott, a támadóidőt végigpörgetve, így nem alakulhatott ki korán nagy különbség.

Mi várható Új-Zéland ellen? 

Tanulva Finnország kárából, Új-Zélandtól is azt várom, hogy lassítsa a játékot. Ez a csapat a remek dobóformájának és a törökök gyenge napjának köszönhetően hozott egy jó eredményt, de az USA ellen már nem számíthat sok jóra. A palánk alatt teljesen súlytalanok, betörésből és bejátszásból nagyon kevés pont várható tőlük, Thompsonékkal a nyakukon pedig sose lesz tiszta dobóhelyzetük kintről. Csak az USA tempóján múlik, hogy mennyivel nyer. Én az új-zélandi csapattól már az 55-60 pontos határ megugrását is nagy dolognak tartanám, "sajnos" náluk is benne van a pakliban erősen egy olyan negyed, amikor alig szereznek pontot. Az USA hozni fogja a szokásos 100-110 körüli pontszámot, 30-40 pontos előnynél, sok cserével a végén már senki sem fogja összetörni magát. Mindezek következtében a bukik által 181.5 köré belőtt határt túlzónak tartom. Egyébként az USA eddigi mindkét mérkőzése under lett, Finnország ellen 182.5, míg Törökország ellen 175.5 pontot vártak a fogadóirodák előzetesen.

  • Kosárlabda Világbajnokság tipp

    Pontok száma 181.5 alatt

Superbet üdvözlő bónusz

Akár 500 RON bónuszt kaphatsz új játékosként.

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Fotó: Brian Wang/Flickr