Nem tűnt úgy a párharc előtt, hogy az Astana - Ludogorets izgalmas mérkőzéseket hozhat, de a kazahsztáni odavágó felülírt mindent. Mi várható Bulgáriában, sikerül-e érvényesítenie a papírformát a Ludogoretsnek?

2023 aug 17. 20:00 Közvetítés: UnibetBet365

Az Astana eldönthette volna a továbbjutást

Nem mondhatni, hogy teltházzal és lehengerlő hangulattal indult volna a kazahsztáni odavágó. Az Astana ugyanakkor bekezdett hazai pályán, már az első percben megszerezhették volna a vezetést, ugyanis egy szélről beívelt labdát végül a felső lécre vágott Yan Vorogovskiy. Az első 20 percben sorra jöttek a kazah kontrák, gyorsan játszott az Astana, ha kicsit pontosabbak, akkor 2-3 gólt szerezhettek volna. Ennek ellenére a 34. percben egy pontrúgás után a Ludogorets szerzett vezetést, mondhatni a semmiből. Alig telt el 6 perc, nagyon hasonló szituáció után egyenlített az Astana, lemásolták a bolgárok találatát. Az első félidő végén még volt egy veszélyes kazah helyzet, de kimaradt.

Ludogorets Razgrad Astana
Ludogorets játékosai (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Az első félidőre érvényes volt, hogy az Astana hiába dolgozott ki sok helyzetet, támadói önzőek és rosszul használták ki ezeket. Egy-egy szituációban elég lett volna csak felnézni és középre passzolni, rögtön ott lett volna az újabb találat. A második félidőben viszont hamar megszerezte a vezetést az Astana, amikor egy szélről beívelt labdát fejeltek a kapuba. Pár perccel később el is dönthették volna a továbbjutás sorsát, de Darboe a kapu torkából sikeresen fölé rúgta, pedig csak be kellett volna passzolni az üres kapuba. A mérkőzés hajrájában mindkét oldalon nagy helyzetek maradtak ki, a kapusok bravúrral védtek.

Izgalmas visszavágó Bulgáriában?

Az odavágó egy eléggé jó mérkőzést hozott, ugyan a Ludogorets csak a második félidőre tért magához, de ugyanígy történt ez az Olimpija Ljubljana ellenében is. Hazai környezetben biztos kettőzött erővel fognak küzdeni a bolgárok, nem engedhetik át ennyire a terepet a kazah csapatnak. Az Astana lelkesen, de nem éppen pontosan játszott. Sok helyzetük volt, ezekből be kellett volna rúgni minimum 3-4 gólt, hogy nyugodtan utazhassanak a visszavágóra. A továbbjutás kérdése így még mindig nyílt. Lehet ebből egy kiváló adok-kapok mérkőzés, ahol akár a büntető lapokban is van érték, de ha jobban sáfárkodnak a helyzeteikkel, akkor a 2,5 gól feletti opció is lejöhet újból.