Izgalmasan alakul a Denver Nuggets - Los Angeles Lakers párharc, nehéz megmondani, mi várható a negyedik meccsen.

2020 szept 25. 03:10 Közvetítés: Unibet
Tipp: 4. meccs: Nikola Jokic lepattanói 9,5 alatt
Bet365
2.00

Észbe kapott a Denver

A Denver Nuggets a rájátszás első két körében egyaránt 3-1-es hátrányból fordított, óriási mentális erőről tanúbizonyságot téve. A Lakers elhúzott a nyugati döntőben, de az előny apadni kezdett, mert a harmadik találkozót a Denver nyerte. Lássuk, mi történt eddig:

• Dominálta az első meccset a Lakers, magabiztos győzelmet aratott, ami a cseresor hatékony játékának, illetve Jokic limitálásának köszönhető
  • Szoros végjátékot hozott, Jamal Murray gyengébb estét hozott, viszont a Rondo - Davis duó eldöntötte a clutch helyzetet
  • Denver dominálta a meccset, volt egy komolyabb leolvadásuk, de végül megnyerték a találkozót

A Denver edzőjének, Moses Malone-nak idő kell még változtatni tud, illetve a játékosoknak is, még formába kerülne. Úgy tűnik, hogy a csapat a harmadik meccsre ért el az üzemi hőfokra, Murray All-Star szinten játszott, ahogyan Jokic is kiemelkedő teljesítményt hozott. Az első meccsen fizikálisan próbálták limitálni, illetve zárni a passzsávjait, amivel teljesen megfogták a centert, de a harmadik találkozón újból sziporkázott. Ellenben a Denver limitálta Davis játékát, mindössze egy gólpasszt osztott ki, megállt nála a játék.

A siker titka azonban Murray javulása volt, aki gyakorlatilag egyedül tartotta életben a csapatot a negyedik játékrészben. Erre figyelnie kell a Denvernek, mert valószínű, hogy nem sok ilyen meccs lesz, ahol ennyire nem fognak ülni a Lakers triplák (6/26, ami 23%-ot jelent...), James és Davis gyenge volt vonal mögül, Kuzma és Caruso fontos helyzetben hibázott, ez nem fog beleférni a továbbiakban.

Megint egy nagy fordítás?

A pénteki hajnali meccsen 1.40-es szorzót adnak a Lakers győzelmére, amiben semmi érték nincsen. Sok függ attól, hogy Jokic és Murray milyen napot fog ki, hiszen kell tőlük az extra teljesítmény. Valószínű, hogy a Lakers visszanyúl a fizikális játékhoz Jokiccsal szemben, folyamatos váltásokat csinálnak majd rajta, de függetlenül ettől, egy Caruso vagy KCP is agresszívan fogja majd őt. Ki kell őt kapcsolni a játékból, mert akkor a Denver is döcögősebb.

A Lakers esetében viszont sok függ attól, hogyan tudják kihasználni az Anthony Davis játékéban rejlő potenciált. A második mérkőzés végén volt egy érdekes elem, mégpedig a clutch szituáció, ahol egy pontos hátrányban volt a Lakers.

A labda Rondo kezében, bedobásra készül, próbálják megoldani LeBron James helyzetbe hozását, azonban őt Grant fogja. Az a Grant, aki fizikálisan felveszi vele a versenyt, képes tartani őt lábon is, míg Anthony Davist az a Plumlee fogja, akivel a palánk alatti szituációt akarják megoldani. Jokic zavarta Rondót a bedobásnál, viszont a trükk az volt, hogy Davis kihúzódott a triplára, amit nem bírt lekövetni Plumlee (kellett volna a váltás Granttel), Jokic pedig túl későn lépett vissza.

Ez volt az a rutin, ami viszont nincsen meg a Denvernél, ebben jóval erősebb a Lakers, ráadásul a padról Rondo és Howard óriási erősítést jelenthet a szériában. Mindezek ellenére a szorosabb negyedik mérkőzés felé hajlunk, amire 2.90-ért fogadhatunk a bet365-nél (győztes 1-5 pontig). Ebben az esetben nem kell megtippelnünk, melyik csapat nyer, elég egy szorosabb végjáték.

A játékosok pontjai kapcsán érdemes elgondolkodni egy Anthony Davis overen, mivel a határ 27,5 pont. Jamal Murray esetében már kérdéses a 25,5 pont over, ahogyan LeBron James esetében 27,5 pont alatti opciót 1.80-ért. Nagy érték lehet továbbá Kentavious Caldwell-Pope lepattanóiban: a 1,5 overre 1.74-ért fogadhatunk, de megfontolandó Nikola Jokic 9,5 alatti lepattanója is 2.00-ért.

Az ok egyszerű: Clippers ellen hiába dominált Jokic, ott szinte alig volt rajta érdemi magasember védekezés, míg a Lakers elleni első két meccsen levette őt Howard és Davis, mindössze 6-6 lepattanóig jutott a Denver magasembere. Ha nyerni akar a Lakers, akkor egyfelől jól kell dobniuk (nem lesz annyi lepattanó), másrészről dominálni kell a palánk alatt, fizikális játék kell Jokiccsal szemben.