A MOL Ligában jártas szakértők a rajt előtt határozottan állították, hogy a 8 csapat kiegyenlített erőviszonyokkal vág neki az új szezonnak, azonban 3 héttel az indulás után a legutóbbi alapszakaszgyőztes - a Csíkszereda elleni meccsig listavezető - Jegesmedvék, illetve a címvédő triójának előnye már most tetemes. Szerencsére a maradék ötös szorosan követi egymást.

hockey-illusztracio-002

(Fotó: johrling / Flickr)

Újpest - Debrecen

A nyitófordulóban az újonc hazai közönsége előtt kiütötte az idegenlégiósokkal megerősített fővárosiakat, most szűk egy hónap elteltével a Megyeri úton találkoztak. A megmérettetést különböző hangulatba várták a csapatok, amíg a hazaiak a második örökrangadójukat is behúzták, addig a vendégeknél Gyatlov személyében az első számú kapus távozása borzolta a kedélyeket. A mérkőzést a keleti együttes kezdte támadó szellemben. Gyors újpesti kiállítást követően meglepetésre mégis emberhátrányból a lilák szereztek vezetést, ezután a piros-fehérek emberelőnyből, késleltetett kiállításból és egyenlő létszámnál is eredményesek voltak. A második játékrész elején az Újpest magasabb fordulatszámra kapcsolt, de az emberelőnyös helyzeteket sem tudták kihasználni. Berta Ákos és Kurilyuk találatai már ötre növelték az addigi sereghajtó előnyét, a lilák innentől gyakorlatilag lélektelenül játszottak, a Debrecennél az idegenlégiós és Ladányiék sorára a záró 20 percben kevesebb szerep hárult, az utolsó percben még volt egy gyors gólváltás. Összességében ismételten kijött, hogy az agresszív hokit játszó debreceniek ellen nincs ellenszere az idegenlégiósokra építő liláknak.

Érsekújvár - Ferencváros

A találkozó elejébe alaposan belealudt a bajnok, a vendégek gyorsan vezetéshez jutottak. A Fradi gólja ébresztőt fújt a hazaiaknak, akik onnantól fogva átvették az irányítást és sortűz alá vették Budai kapuját. A szlovák gárdából továbbra is kiemelkedik Faith és Frolik kettőse, amely mellé csatlakozott Uram és Polcik párosa, ezzel összeállt a nagy négyes, mely a tavalyi rájátszásban egészen az aranyig vezette a klubot. A látogatók erőn felül teljesítettek, ekkora differencia mindig van a felek között. Dubek jó játéka megszokott, kiugróan jó teljesítményt Lencsés, illetve két harmadnyi játékig a kapus nyújtott.

Csíkszereda - Brassó

Az erdélyiek találkozása mind a nemzetközi MOL Ligában, mind a románoknál nagy presztízzsel bíró rangadónak számít. A szezonkezdet mindkét oldalon brutálisan gyengére sikerült, a tavalyi finalistánál odáig jutott a dolog, hogy már októberben edzőváltás következett, és amíg nem találták meg az e meccsen debütáló svéd trénert, addig a másodedző készítette fel a csapatot. A derbi elég lagymatag tempóban indult, ahol a kiállítások sem hozták meg a kellő változást. Szerencsére bő 10 perc játék után felébredtek a román élsportolók, és Kozuch Stanislav és Polc hálóőrök nagy bánátára adok-kapokba ment át az első harmad finise. A második játékrész a hazaiaké volt, de csak Klouda révén találtak be, tíz perccel a vége előtt a vezetést is átvették, de onnantól jött a Saluga-saga és megnyerte a meccset a brassóiaknak. A csíki csapatnál valamennyi sor kivette részét a küzdelemből, személy szerint asszisztja ellenére a svéd Niklastól többet vártam, a brassóiaknál a nyitótalálatot leszámítva az összes gólban érdekelt volt, és ezzel meccs legjobbjává vált Saluga mellett Fodor Csanád és Mihály Árpád is alaposan hozzájárult a sikerhez, nehezen, de elviselték a korábbi KHL-es sztár Obsut hiányát.

Őszi Promóció - Bet365

Regisztrálj általunk a bet365-re október 31-ig és részt vehetesz a sorsoláson! Részletek ITT!

A pénteki menü

Debrecen - Csíkszereda

Az újoncnál az orosz idegenlégiósok a tapasztalt magyar játékosokkal gyorsan megtalálták a hangsúlyt, ráadásul számos fiatal parádésan játszik, a szezon elején kitűzött rájátszás szűk egy hónap leforgása alapján realisztikusnak tűnik. A látogatók az idénykezdetet megsínylették, a sok utazás után az első otthoni meccstől kezdve egy túlórás győzelmet egy vereség követ. A Brassó elleni ki-ki meccsen sokáig jók voltak, de a rivális legjobbjával nem tudtak mit kezdeni. A pillanatnyi helyezés nem tükrözi valós erejüket. A magyar klub mérkőzésein igen magas a gólátlag, a vendégek fő problémája, hogy hátul eléggé gólképesek, e mérkőzéstől egyértelműen sok találat várható.

Ferencváros - Miskolc

A Ferencváros játéka óriási csalódás. Mindkét örökrangadót elveszítették, utóbbi igazi hokihangulatba telt, de a pesterzsébeti helyszín sem segített a zöld-fehéreknek. A nyeretlenségi sorozat a hétközi vereséggel már háromra rúg, közel sem bíztató a legutóbbi játéknapig listavezető ellen, amely ráadásul a hosszabbításos vereséget kipihente, mert e héten csak most korcsolyáznak jégre először. A liga legrosszabb védelme - bár az emberhátrányos védekezésük igen jó - az egyik leghatékonyabb támadósorral találkozik, természetesen sok találatra van kilátás.

hockey-010

Fotó: AlexTois/Shutterstock.com

Érsekújvár - Brassó

A címvédőnél a 3. hely jó eredménynek számít, a sűrű mérkőzésprogram és a sok utazás okán tudják, hogy ettől sokkal többre képesek. Az erdélyi túra jól sikerült, a Debrecen elleni meccs iszonyatosan nehéz volt, a kínkeservesen megszerzett előny után rendre emberelőnyből egalizált az újonc. A mérkőzés hosszabbításba fulladt, melynek kezdete előtt benne volt a levegőben, hogy nem lesz szükség szétlövésre, a gyors gól a győzelmet jelentette, illetve egy sornak a pihenést is, ugyanis a bajnok az acélbikák elleni rangadóra tartalékosan érkezett, melynek elmaradhatatlan következménye volt a vereség. Az erdélyi alakulatnál a gyenge szezonkezdet után lesöpörték az asztalt, a svéd edzővel lassan meg lesz az első teljes hét, de a csíki győzelem során bemutatott kőkemény játék ellenére azt mondom, hogy itt több gólos hazai siker lesz.

Újpest - Dunaújváros

A mérkőzés nem igényel különösebb indokolást. A liga leggyengébb játékosállománya csak a közvetlen vetélytársak szezon eleji formájának köszönhetően arattak sikereket, míg a túloldalon az alapszakasz győztes, immáron listavezető is, az acélbikáknál mindig van nyerőember: Azari, Galanisz, vagy a gólkirályi címre esélyes Szappanos is átlag feletti játékot nyújt. Mérkőzés előtt a több gólos vendéggyőzelem, illetve a sok gólos fogadásban van ráció, míg élő kínálatnál a DAB.Docler góljaira érdemes ráugrani, az első játékrészben igen erősek

Az események kezdete előtt átlagosan 2-3 órával jeleníti meg a szorzókat a bet365.