Az olasz bajnokságban továbbra is szoros a két éllovas, az Inter és a Juventus közötti verseny a Scudettóért, minden mérkőzés kiemelten fontos. A milánóiak tudják, ez most egy olyan periódus, ahol lehetőségük van leszakítani a riválisokat.

jan 13. 20:45 Közvetítés: Unibet
Tipp: Inter 3,5 + Monza 2,5 kaput eltaláló lövés felett
1.85

Sorsdöntő hetek előtt az Inter

Simone Inzaghi átvészelt egy kritikus időszakot, ráadásul nem is akárhogyan. A védelem jelentős része megsérült, sokáig kényszerű megoldásokat kellett alkalmaznia, hogy a hátsó alakzat hibáit elfedje. Sorra dőltek ki ugyanis a középhátvédjei, majd a jobbhátvédjei is. Azonban olyan defenzív játékot rakott össze Inzaghi, hogy ezt az ellenfelek nem tudták kihasználni, így a bajnokságban megtartották a pontelőnyüket, mindössze csak az Olasz Kupát kellett beáldozni a Bolognával szemben.

A milánói klubnak viszont idén a BL-győzelem és az olasz bajnoki cím a prioritás, ezért maradt nyáron Lautaro Martínez is, aki sikerre akarja vezetni az övéit. A sorsdöntő heteket pedig azért írtuk, mert a sérüléssel bajlódó játékosok felgyógyultak (egyedül Juan Cuadrado nem), a következő hetekben pedig a Monza - Atalanta - Fiorentina - Juventus - Roma ötös következik, utána pedig majd az Atlético Madrid a BL-ben (mindeközben pedig lesz egy Lazio elleni szuperkupa finálé).

Egyértelműen nehéz az Inter sorsolása, miközben a Juventusra, ha letudja az Olasz Kupa negyeddöntőjét, négy könnyebb ellenfél vár. Ez lehet az az időszak, amikor eldől, hogy az Inter megnyerheti-e a Scudettót, esetleg tavaszra besokallnak. A keret most teljes, de szükség is lesz erre, hiszen sorra jönnek majd a nehéz ellenfelek. A támadósornak nagyon jót tett, hogy visszatért Lautaro Martínez, aki rögtön góllal vette ki részét a Verona elleni sikerből.

Ideje felpörögni!

Azért Marko Arnautoviccsal a csatársorban közel sem volt annyira jó az Inter, mint az argentin gólgéppel, Martínez ugyanis 17 meccsen 16 gólt szerzett eddig. Visszatért és már működött a szokásos játék, felpassz Marcus Thuram irányába, aki megtartja és támadásba dobja a többieket, így sikerült gólt elérnie a 12. percben Martíneznek a Verona ellen. Az Inter viszont úgy érezte, ezzel meg is van a mérkőzés, eléggé leült a találkozó.

A Verona sem erőltette annyira a játékot, egészen a második félidő közepéig, amikor kicsit fellazult az Inter védelme, ezt pedig pillanatok alatt kihasználta a vendégcsapat. A semmiből jött ez a találat, meglepte a hazaiakat is, majd jött egy eléggé szürreális szituáció, amikor Dimarco szabadrúgása után, Arnautovic mentett a gólvonalról, ezzel elvéve egy találatot saját csapatától.

Monza Inter
Yann Sommer (Fotó: Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock.com)

Ritkán látni ilyet, mikor valaki ennyire rosszul ér labdába, majd ezt megfejelte azzal, hogy a 92. percben az üres kapuba nem tudta befejelni a labdát egy védővel a nyakán (nem találta el a labdát fejjel...). Ezek után jött a 93. percben Bastoni hatalmas kapufája, majd a következő újabb átlövés sem ment be, de a kipattanóra lecsapott Frattesi, akinek góljával végül 2-1-re nyert az Inter.

Apró szépséghiba, hogy eközben egy Verona játékos végig a földön feküdt a tizenhatoson belül. Azt gondolnánk, itt már vége van az eseményeknek, de időközben a Verona emberhátrányba került. Ennek ellenére egy szöglet után valahogy kiharcoltak egy büntetőt, amit végül a kapufára rúgott Henry, borzasztóan kivitelezett tizenegyes volt. Ha ez a meccs nem pörgeti fel a milánóiakat, akkor semmi!

Monza - Inter tipp

Egy olyan meglátással próbálkozunk, ahol a kaput eltaláló lövések kerülnek középpontba. Az Inter idegenben általában eljut 4-5 kaput eltaláló lövésig, így a 3,5-es határt egy overre jónak érezzük. Ez azonban önmagában karcsú szorzó (1.23), mellé a Monza kaput eltaláló lövéseit rendeljük, amiből minimum hármat várunk. A Monza sokszor megreked 1-2 lövésnél, főleg nagyobb csapatok ellen, de az Inter védelme hajlamos kinyílni, így még olyan defenzív felfogású gárdák, mint a Torino is eljutott ellenük három kaput eltaláló lövésig.