Ezen a hétvégén folytatódik a gyorsasági motoros világbajnokság versenysorozata, mégpedig a motorozás „Mekkájában” a hollandiai Assenben a Holland Nagydíjjal. A verseny hagyományosan csütörtök-péntek-szombat lebonyolítással kerül megrendezésre. Assenben 1949-ben rendeztek először motor versenyt, tehát igen nagy múltra tekint vissza ez a viadal, ez adja meg a verseny rangját is: az itt elért győzelem sokkal többet ér egy egyszerű első helynél. A pálya 2005-ben nyerte el mostani formáját: a pálya hossza 4555 méter, a leghosszabb 560 méter, 11 jobb- és 6 balkanyar tarkítja. Emiatt a gumikopásra igencsak oda kell figyelniük a versenyzőknek, hiszen majd kétszer annyi a jobbos, mint a balos kanyar.

125 ccm

A Brit Nagydíjon fordult elő az idén először, hogy az összetettben éllovas Nicolas Terol nem volt ott a főszereplők között és a versenyt Jonas Folger nyerte, így feljött az összetettbeli második helyre, de még mindig 35 pont a különbség közte és Terol között. Ennek ellenére ennek a hétvégének is toronymagas favoritja Nicolas Terol 1.66. A spanyolt ezen a futamon az utóbbi futamok alapján Johann Zarco 5.50, Maverick Vinales 5.50 és Jonas Folger 11.00 szoríthatja meg. A magyar Sebestyén Péter továbbra is első pontjai megszerzéséért küzd majd.

Moto2

A középső géposztály idei versenysorozata egyre inkább Stefan Bradl végleges befutásáról szól. Óriási fölénnyel, 62 ponttal vezeti az összetett versenyt és minden amellett szól, hogy ezt a hétvégét is „be fogja húzni”: 3.25. Bradl jó szereplése mellett az is hozzájárult ennek a jókora előnynek a kialakulásához, hogy az üldözők versenyről-versenyre gyakorlatilag körbeverik egymást… Bradl-lel a győzelemért lehet harcban Marc Marquez 3.25, Andrea Iannone 5.50 és Thomas Luthi 9.00.

MotoGp

A királykategóriában az elmúlt években jó néhány színvonalas csata, ütközet történt a Holland Nagydíjon, de elnézve Casey Stoner idei teljesítményét, alig van arra esély, hogy valaki felvegye vele a versenyt, vagy legalábbis megszorongassa.  Ezt mutatja a győzelmére adott odds is: 1.57. Jorge Lorenzo3.60, Marco Simoncelli 7.50  és Andrea Dovizioso 23.00 lehetnek azok, akik megszorongathatják a Hondást, de mindannyiuk versenyzéséből hiányzik az a „valami”, ami igazán ütőképessé tenné a versenyzésüket. És persze nem feledkezhetünk meg a Ducatiról és „lovasáról” Valentino Rossiról 11.00 sem, akinek minden verseny egy új remény, egy új kezdet a versenyképességhez vezető úton.