Chicago Bulls (31-29) - Memphis Grizzlies (31-30) - A házigazda két vereség után kéne bizonyítson, de Joakim Noah-t nem dobhatja harcba még egy ideig, valamint Derrick Rose és Luol Deng is sérülésekkel küzdenek. A rájátszás felé kacsingató Bulls elkövetkező meccsekben olyan ellenfelekkel kell megküzdjön, mint Dallas, Orlando és Cleveland. Noah idei pontátlaga 10,7; lepattanókból 11,4-et szerez meccsenként. Ő még legalább tíz találkozóból ki fog maradni, helyébe Brad Miller áll. Memphis idegenben nem vesztett egy február hatodikai mérkőzés óta. Tegnap New Orleans-ben 104-100-ra győzött, Mike Conley idénye legjobb teljesítményét nyújtotta (26 p), valamint Zach Randolph 42. dupla-dupláját jegyezhette ebben a szezonban (23 pont, 11 lepattanó). Öt meccsre visszamenőleg a Bulls lett a győztes az United Center-ben, a két csapat március 16.-án újra találkozik.

Phoenix Suns (39-24) - Utah Jazz (38-22) - Mindkét csapat számára nagy előnyt szokott jelenteni a hazai pálya, amit majd maximálisan szeretnének kihasználni a rájátszásban. Az elkövetkező három párharc a két csapat között meghatározó lesz abban, hogy lesz-e helyük egyáltalán a legjobb nyolc között a Nyugati főcsoportban. A Suns nyolcadik sikere előtt állhat kilenc játékból, otthonukban a hatodik sorozatos diadalt arathatják. Január 27. óta, amikor a vonal alatt találták magukat, 13-3 a mérlegük és az ötödik helyre küzdték fel magukat, a Utah mögé. Először január végén találkoztak a mai ellenfelek (Utah 124 - Phoenix 115): Suns tizenhárom távoli dobásnak köszönhetően 96-79-re vezetett a harmadik negyed végén, de a Jazz Wesley Matthews-szal és Kirilenkoval az élen jól hajrázott, megváltoztatván a játszma sorsát.

Miami Heat (30-31) - Los Angeles Lakers (46-15) - A Heat és a bajnok közti harcok kiegyensúlyozottak voltak mostanában, bár papíron nagy a különbség. A 2009-es playoff kevés eredménnyel járt Dwyane Wade csapatának, de a tavalyi szezon elejétől jól szerepeltek Lakers ellen. Wade február 28.-án tért vissza a kezdők közé, miután négy küzdelemből kimaradt. Utolsó győzelmükben, Golden State ellen (110-106), 35 pontot gyűjtött. A továbbra is sérült ujjal játszó Kobe Bryant 34,3%-ot dobott Lakers legfrissebb három meccsén. Derek Fisher 37,8%-ot dob támadásból 2009-2010-ben, így Jordan Farmar több szerephez jutott, kedden 19 ponttal végzett. Miami a nyolcadik helyet foglalja el, egy sikerrel áll a Charlotte előtt, ugyanakkor csak két győzelem választja el az ötödik helyezett Toronto Raptors-tól.