A Chicago Bulls (23-24) szeretné elfelejteni a philadelphiai mérkőzést, ahol hosszabbításban győzte le őket a Sixers, megszakítva ezzel öt meccse tartó idegenbeli sikereik láncát. Utolsó látogatásuk Atlantaba sem kellemes emlék. Hawks (31-17) kilenc utóbbiból nyolcat megnyert a Philips Arenaban, amely Chicago idei legnagyobb vereségének is a színhelye. A Bulls hét meccs után, idegenben, amiből ötöt megnyert, tért haza február másodikán, hogy megmérkőzzön a Clippers csapatával, de nyolc ponttal kikapott. Másnap már Philadelphiaban csúszott ki kezükből a győzelem, egy olyan házigazdával szemben, akinek otthoni mérlege 7-16 volt, a játszmát megelőzően. Chicago hattal vezetett 24 perc után, és eggyel a végső másodpercekben, de 106-103-ra végződött, a hosszabbítást kiharcoló Sixers javára. Előző szereplésén Atlantaban, a Bulls jól kezdett, és csak egy ponttal volt lemaradva az első negyed után. A következő két negyedet Hawks 65-36-ra nyerte, és végül 118-83 arányban gyűrte le ellenfelét. A két csapat az évadban másodszor Chicagoban küzdött, ahol Atlanta 14 ponttal is vezetett de végül hárommal maradt alul. A meccs sorsa hosszabbításban dölt el. A Bulls legjobbja Rose volt (32 p). Joe Johnson szezonja legjobbját dobta, 40 pontig jutott. Crawford csak 14-el végzett. Atlanta 8-9-re áll, mikor Crawford 15 alatt teljesít. Johnson háromszor is nyújtott 40 pontos teljesítményt karrierjében, a Bulls ellen. A négyszeres All-Star pontátlaga 25,5 utolsó 12 játékban. A mai ellenfelek centerei, Horford és Noah, érdekes párharcot nyújthatnak, bár Joakim sérüléssel küzd. Noah 12 lepattanót gyűjt meccsenként. Másik oldalon Horford 15,0 pontot, 11,0 lepattanót átlagolt, utolsó négyben, Bulls ellen.