A Phoenix Suns több mint egy hónapja küszködik idegenben, és sokszor jelent gondot a vezetés megtartása. Arra, hogy változás történjen, Atlanta nem a legmegfelelőbb hely. A liga két legjobb támadójátékú csapata ütközik, Suns egy vereség után próbál visszazökkenni, míg a Hawks ötödik sikere felé kacsingat hat játékból. Phoenix (24-15) utóbbi meccseit nagy irammal kezdte, de a játék előrehaladtával veszítenek a lendületen. Ez január ötödike óta rendszeresen ismétlődik, mikor Sacramentoban 20-as előnyük volt második negyedben, de a Kings kiegyenlített a negyedikben. Végül sikerült négy ponttal, 113-109 arányban győzniük. Azóta hasonlóan szerepeltek Houston, Milwaukee ellen, és a Miami-től elszenvedett vereségen. Szerdán ismét 24 pont előnyt vesztettek el könnyen Indianapolisban, aminek egy 122-114-es vereség lett a vége. Steve Nash 20 ponttal és 9 assziszttal szerepelt szerdán. Összesen 27 percet játszott, a második negyedet ki kellett hagyja, miután Earl Watson könyökével felhasította felső ajkát. A mait még két idegenbeli meccs követi. December elsejétől kezdve kilencből nyolcszor kikaptak Phoenix-től távol. Atlanta (25-13) hazai 108,2-es meccsenkénti pontátlaggal a liga negyedikje, ennek köszönhető 15-4-es mérlege a Philips Arenaban. A Hawks öt játékra marad otthon, az első meccs, szerdán, 94-82-es siker volt Washington ellen. Zsinórban harmadszor nyertek hazai közönség előtt, összesítésben pedig negyedik győzelem volt az utolsó ötből. Joe Johnson 24-et, Jamal Crawford 22 pontot gyűjtött. A találkozón 22-vel is vezettek. Johnson 30,0 pontot átlagolt utolsó kettőn, és 50,0%-ot dobott, miután előző két alkalommal 9,5 volt ponátlaga és 28,0%-os hatékonysága. Johnson, aki a Suns volt játékosa, volt csapata ellen nem volt túl eredményes múlt szezonban. Átlaga 13,0 pont volt és 22,0%-ot dobott; Phoenix megnyerte mindkét találkozót. Atlanta a három utolsót elvesztette mai ellenfelével szemben, tizenegyre visszamenőleg csak két alkalommal került ki nyertesként.