Az Atlanta Hawks (12–5) párszor félrelépett a jó rajtolás után, most lehetősége lesz javítani otthonában, a nagyobb nyomás alatt levő Toronto Raptors (7–12) ellen. A Hawks nemrég csúszott le az Orlando mögé, miután első hét otthoni mérközésén veretlen volt, azóta négyből háromszor kikapott. Hazai rekordjukat pont a Magic rontotta el múlt csütörtökön. Ezt egy másik vereség követte Detroitban (94-88); a szerzett lepattanók aránya 53-27 volt Pistons javára. Támadásban is gondok akadnak: ritkán harcolnak ki szabaddobást, valamint utolsó három elvesztett meccsükön mind 90 pont alatt dobtak. Joe Johnsonnak is nehéz napja volt vasárnap, 26,3%-os hatékonysággal dobott, öt távoli kísérletéből egy sem talált a gyűrűbe. Az ő átlaga eddig 21,0 pont, 5,2 lepattanó, 4,4 assziszt; Josh Smithé 16,1 p, 9,2 lepattanó.
Toronto idegenben ötször botlott sorban. Utolsó meccsüket pedig tegnap elvesztették az Air Canada Centerben, a Washington Wizards ellen (Bosh - 22 p, Bargnani - 20 p, Calderon - 20 p). Toronto újra az utolsó negyedben vesztette el az addigi előnyét, Hedo Turkoglu első hat dobása tévesztett célt a döntő negyedben; 3,0 ponttal kevesebbet átlagol mint 2008-2009-ben. Tavaly Atalanta négy találkozóból megnyert hármat.