Celtics (27-10), teljes kerettel, gondok nélkül gyűrte le ebben a szezonban a Chicagot. Ha a tavalyi rájátszásra gondolunk, akkor tudjuk, hogy a találkozónak más kimenetele is lehet, Kevin Garnettel a sérültek között. KG nyolcadjára fog hiányozni egyhuzamban. A bostoniak 23 győzelemmel, a 28-ból, kezdték a 2009-2010-es idényt, de az utóbbi hetekben jelentkező sérülések akadályozták a hibátlan folytatást. Paul Pierce, Garnett, Rasheed Wallace és Rondo mind kimaradásra kényszerültek, míg a csapat ötöt elvesztett kilencből. Pierce és Rondo közben visszatért, Garnett és Wallace lábadozik. Pierce és Rondo könnyű győzelemre vitte a csapatot New Jersey ellen (111-87). A szerdán játszott meccsen Paul Pierce 24 pontot szerzett 28 perc alatt, Rondo csak 11-ig jutott de 14 passzt adott. A kezdők pihenhettek is, miután 71-35 volt az eredmény két negyed után, s ez jól jöhet a mai játék előtt. A Bulls (16-20) kétszer már alulmaradt mai ellenfelével szemben a szezonban. Otthoni sikerek után, Minnesota és Detroit ellen, érkezik a csapat Bostonba, de mindkét legyőzött ellenfél gyengébbnek minősül. Szombaton tizennégyes különbséggel (110-96) verték a Minnesotát, majd hétfőn 120-87-re a Detroit Pistonst (a 120 pont a legtöbb, mit dobtak idén, a 33-as különbség is az eddigi legnagyobb). Luol Deng 27 ponttal szerepelt a Detroit 13. sorozatos vereségén, Derrick Rose 22-vel. John Salmons is kihasználta az alkalmat és a két meccsen 31 pontot gyűjtött, javítva pontszerzésén. Ezzel a találkozóval egy nehéz sorozat keződik a Bulls számára: következő 12 meccséből 10-et fog idegenben lejátszani.