Előző két találkozásukkor LeBron James és Dwyane Wade hasonló teljesítményt nyújtott, de a győzelem a Clevelandé lett mindkét alkalommal (november közepén és január végén), annak ellenére, hogy Miami adott otthont a mérkőzéseknek. A mai színhely Cleveland, Quicken Loans Arena és a Cavs a harmadik sorozatos sikerre készül Wade és a Miami ellen. Az idényük leghosszabb, kilenc meccse tartó, pozitív eredménysorozatukat folytathatják a Heat ellen. A Miami (24-25) és Cleveland (39-11) közötti két összecsapás közül, főleg a második volt intenzív, és 92-91-es, szoros eredménnyel végződött. James és Wade is 32 pontot szerzett ezen a mérkőzésen; Wade második félidőben csak két pontot dobott, ugyanakkor utolsó percben két szabaddobást kihagyott. 4,1 másodperccel hátra, James ugyancsak a büntetővonaltól nem hibázott és eldöntötte a játszmát. Az első meccsen a két csapat között szintén kemény küzdelem folyt. LeBron 34 pontot, Wade 36-ot gyűjtött, Cleveland pedig 111-104 aráyban nyert, november 12.-én. James és csapata kedden Memphist verte 105-89-re. Ez volt a harmadik alkalom egyhuzamban, hogy sikerült ellenfelüket 90 szerzett pont alatt tartani. James 15 asszisztig, Shaquille O'Neal pedig 13 pontig és 13 lepattanóig jutott. Grizzlies csak 38%-ot tudott dobni ellenük. Heat hármat vesztett sorban és ötöt utolsó hatból. Tegnap Bostonban öttel dobtak kevesebbet, mint a házigazdák. Bár 52,1%-os hatékonysággal dobták a kosarakat, a lepattanók területén tízzel szereztek kevesebbet ellenfelüknél. Celtics 88-78-al vezetett az utolsó negyed felénél. Wade aki 30 pontos teljesítményt nyújtott, 105-102-re csökkentette az eredményt, hét másodperccel a meccs vége előtt, de a Boston még két szabaddobást értékesített és övéké lett a siker. Heat 2008 áprilisa óta nem vesztett négyet zsinórban.