A Cavaliers (8–4) negyedszer játszik öt nap alatt. Úgy utazik Indianapolisba, hogy nyolcszor nyert az utolsó tíz alkalomból. LeBron James, aki majdnem harminc pontot dob átlagban, Washington ellen 34-el végzett szerdán. A játék végén egy zsákolásnál megütötte csuklóját, de a rajongók fellélegezhetnek, sztárjuk nem fog a még játékképtelen Shaquille O'Neal mellé ülni a padra. Anderson Varejao ma visszatérhet, a védelem irányításában Zydrunas Ilgauskasnak segíthet. A fővárosi vereségen Jamesnek jött volna jól a segítség, csapattársai közül egyik sem dobott tíz pont fölött. Mo Williams, a csapat második pontszerzője csak kétszer talált be a 13-ból. Ez lehetne a Cleveland tizenegyedik győzelme, a tizenkettőből, az Indiana (5–4) ellen. A Pacers sorozatos győzelmeit a negatív mérlegű New York szakította meg két napja. Granger első félidőben szerzett 30 pontja után a Knicks védelme jobban letámadta őt, s a Pacers, utolsó negyedbeli, 13 pontos előnye lassan elpárolgott. Nem akadt csapattárs, aki támadásban átvegye a kezdeméyezést, talán azért is, mert olyan játékosok küzdenek sérülésekkel, mint Troy Murphy, Jeff Foster és Mike Dunleavy. Közülük Murphy térhet vissza elsőként, de kevés az esély, hogy már pénteken erre sor kerüljön.