Mindkét csapat ötödik sorozatos vereségét próbálja elkerülni. Hatodik egymást követő meccse a Bullsnak idegenben, s bár jól kezdtek, győztek a Sacramento ellen (nov. 17) 101-87 arányban, azóta nem volt részük sikerben. Chicago (6–8) 105-86-os csütörtöki vereség után érkezik Salt Lake City-ből, ahol csak L. Deng (26 p) és D. Rose (19 p) haladta meg a tízpontos határt. Vinny Del Negro csapata 19,3 pont átlaggal kapott ki utolsó négy alkalommal. Négy hete a Bulls aratott győzelmet a Bucks fölött; ellenük megnyerték az utolsó hármat. A hónap elején Luol Deng alakított nagyot dupla-duplájával (24 pont és 20 lepattanó), míg a Milwaukee legjobbja Brandon Jennings lett (25 p). A 2004-2005-ös idény óta a Bradley Centerben hétszer nyert a Chicago és csak háromszor kapott ki. Egy gyengébb kezdés és sérülés után örvendetes Derrick Rose fejlődő játéka. Az első tíz játékban 13,4-et átlagolt, az utóbbiakban 20,3-at. 2008-2009-ben a legjobb újoncnak járó díjat Rose nyerte, a mostani favorit Brandon Jennings. Az első évükben játszók között, Jennings egyike a legjobban teljesítő játékosoknak, átlaga 22,3 pont és 5,5 assziszt. A szombati Orlando elleni kétpontos vereségen hét sikeres próbálkozása volt huszonkettőből. Ezelőtti győzelmeiken 51,2%-ot dobott és 31,0 pontot szerzett átlagban. A Bucks (8–7) közel volt a sikerhez Orlando ellen, de lehetőséget adott a Magic-nek behozni a 15-pontos lemaradást, a harmadik negyed derekán. Milwaukee sikeresebb lehet ezúttal, mivel a Chicago kapitánya, a jó védekezőjátékú, Kirk Hinrich lesérült.