A New Jersey Nets (0–18) tizennyolc vereséggel az NBA történelem legrosszabban kezdő csapata lett. Az elkövetkező öt meccs, nehezebben nyerő csapatok ellen, jó alkalom lehet az első siker megszerzésére. Ha ma nem sikerülne, a New York, Chicago, Golden State, Indiana ellen próbálkozhatnak. New Jerseyben Kiki Vandeweghe vette át az irányítást, miután Lawrence Franket menesztették a sacramentoi 109-96-os vereség után. A Nets átlaga pontokban és a dobások hatékonyságában 86,6, illetve 40,6%, ami mindkét kategóriában az utolsó helyet jelenti a ligában. A sérültek listáján továbbra is szerepel Battie, Keyon Dooling, Jarvis Hayes, E. Najera és Yi Jianlian. A legjobb pontszerzőnek Brook Lopez bizonyul 18,2 ponttal 18 mérkőzésen. Szerzett lepattanóinak átlaga 8,9, és harmadik az NBA-ben 2,28 blokkal 36 perc alatt. A Charlotte (7-10) 88,3 pontot gyűjt meccsenként és 42,7 százalékot dob. A Bobcats jó sorozatának a Boston vetett véget kedden, amikor Gerard Wallace idei leggyengébb teljesítményét nyújtotta (5 p), amúgy csapata élén áll 15,2 ponttal, 11,6 lepattanóval mérkőzésenként. A vereség előtt Torontot és Clevelandet is megverték otthonukban. Idegenbeli első sikerük nemrég volt Washingtonban.