Phoenix Suns (23-14) huszonkettedik alkalommal nyerhet zsinórban otthon a Bucks ellen. A Suns első tíz hazai meccsét megnyerte, 116,9-et átlagolva, de azóta négyet vesztett a nyolcból Arizonában, utolsót Miami-vel szemben pénteken (Suns 105 - Heat 109). Phoenix 13 ponttal is megugrott a játék első részében, de a Heat uralta a második negyedet és már hattal vezetett félidőkor. Az ezt megelőző mérkőzésen egy 16 pontos előnyt vesztett el Houstonnal szemben, de a küzdelmet sikerült végül 118-110-re megnyerni. Egy hete, Sacramentoban, hasonló volt a helyzet, ellenfelüknek sikerült kiegyenlítenie, miután Suns hússzal vezette a találkozót. Heat ellen Stoudemire 18 ponttal végzett, de előző ötben 26,0 volt a pontátlaga. A csapat statisztikájában jelentősen megnőtt az eladott labdák száma. Phoenix-ben Milwaukee (15-18) 1987-ben nyert utoljára. Sok esélyük ma sem lehet, ha nem javítanak Lakers ellen mutatott játékukon. Los Angeles-ben 95-77-es vereséget szenvedtek vasárnap. A 77 pont a legkevesebb amit dobtak március 4. óta. Brandon Jennings 10 pontot gyűjtött, de a többi kezdő eddig sem jutott. Bogut és Ilyasova összesen hatot dobott. M. Redd 11 perc játék után 0 ponttal és sérüléssel hagyta el a pályát. Tizennyolc játékban szerepelt idén és 11,9-et átlagol. A csapat élén a fiatal Jennings áll 18,3-as átlaggal, de nem túl sokat mutat mostanában (24 pont összesen utolsó három meccsen) és Redd kimaradása esetén nagyobb teher nehezedik vállaira.