Miami Heat - Boston Celtics (0-2) - Két bostoni küzdelem két bostoni sikerrel ért véget. A rájátszás első heves találkozóján a Celtics kilenc ponttal tudott nyerni. A kakaskodó Kevin Garnett, aki Quentin Richardson arcába könyökölt, két technikai hiba után köteles volt elhagyni a pályát. Ugyanezért egymeccses eltiltást kapott. A második párharcban, Wallace és Davis közül, az utóbbinak jutott az a szerep, hogy helyettesítse a Boston legjobban védekező kiválóságát. Glen Davis, egy nem túl fényes kezdés után, 23 ponttal és nyolc szedett lepattanóval végzett. A Heat legjobb pontszerzője Wade volt (29 p), az ellenféltől pedig Ray Allen dobott 25 pontot. Allen, kilencből hét sikeres távoli dobással hozta lázba a közönséget. A harmadik negyedben öt 3-pontossal növelte csapata előnyét. Az utolsó negyedet Miami huszonhat pont hátránnyal kezdte, végül huszonkilenccel maradtak alul (106-77). A harmadik összecsapásra ma éjjel kerül sor, Miami-ben. A visszatérő Garnett a szurkolók ellenséges fogadtatására számíthat, ami valószínű csak növelni fogja harci kedvét. Boston folytatni szeretné a sikeres kezdést és egy győzelem távolságra kerülhet a továbbjutástól. Három vereség után kevés esélye maradna a Heat-nek fordítani, de Wade és társai bíznak a hazai pálya előnyében. Utolsó tizennégy párharcból egyet nyert a Heat, de arról a találkozóról Rondo és Garnett is hiányzott. Az irányító, aki 11 gólpasszt átlagolt eddig a rájátszásban, határozottnak tűnik, hogy négy meccs után búcsúztassa a floridai csapatot. A Miami keretében nem várható változás a két rossz eredmény ellenére sem, azonban elérkezett az idő, hogy Beasley és Jermaine O'Neal hatékonyabb legyen támadásban, egy olyan csapat ellen, mely idén többször nyert idegenben, mint saját otthonában.