A San Antonio-ba látogató Suns decemberben 12 ponttal nyerte az otthonában zajló párharcot. A Phoenix Suns (37-23) egy újabb sikert remél a rossz formát mutató Spurs ellen. Az arizonai csapat öt meccset nyert zsinórban, utoljára L.A. Clipperst győzte le 125-112-vel. A Suns 12 sikert ért el utolsó 14 játékban, és ötödikek a Nyugati főcsoportban. A Channing Frye-t helyettesítő Robin Lopez jó szereplése fontos eleme a Suns újjáéledésének. Lopez újoncként (2008-2009) 3,2 pontot átlagolt, idén pedig 4,0 volt pontátlaga 20 meccsben, mint cserejátékos. Mióta ő a kezdő center, 19 mérkőzésben 13,1 pontot, 6,5 lepattanót, 1,0 blokkot átlagolt, ugyanakkor 63,9%-ot dob. Kiváló teljesítményt nyújtott Clippers ellen pénteken, mikor 30 pontot és 12 lepattanót gyűjtött. Utolsó négy szereplésén 70% fölött dobott. Csapattársa, Steve Nash, 11,2 asszisztot oszt meccsenként, utóbbi hat szezonban negyedszer első ebben a ketegóriában. A Spurs (32-24) Parker nélkül kikapott pénteken Houstonban (109-104), ez volt harmadik vereségük utolsó négy játékban. McDyess, Keith Bogans, Michael Finley kosár nélkül végezték utoljára. Tim Duncan 17 pontig jutott. Suns ellen, december 15.-én Duncan 34-et dobott, de győzelemnek nem örülhetett.