Október 27-én kezdetét veszi az új évezred legnagyobb várakozásokkal kísért NBA szezonja.

Hogy miért várjuk ennyire? Az okok rendkívül összetettek, ám mindenképpen az utóbbi idők legelvetemültebb, legütősebb offseasonjában kell keresni őket.

Az egész június 24-én kezdődött egy őrült drafttal, ahol óriási tehetségek kerültek terítékre, sőt annyira erős mezőny gyűlt össze idén, hogy nagyon sok olyan fiatal nem talált csapatra, akik egyébként egy normális draft során minden bizonnyal simán elkeltek volna. Az erős mezőny annak köszönhető, hogy a jelenlegi szerződés a liga és a játékos-szakszervezet között az idei év végén lejár. A válság elérte a ligát is, minden bizonnyal a fizetési sapka csökkenni fog, ami azt eredményezi, hogy azok a játékosok, akik idén kelnek el, sokkal kedvezőbb szerződéseket köthetnek, mint azok a játékosok, akik esetlegesen csak jövőre, vagy azután kelnek el. Ez a verzió egyébként inkább optimista, hiszen azt sem szabad elfelejteni, hogy akár lockout is lehetséges (azaz a következő szezon részben, vagy akár teljesen elmaradhat), amennyiben a szakszervezetnek és a ligának nem sikerül megegyeznie. Természetesen mondanom sem kell, hogy ez is komoly hatással volt az idei draftra.

Álljon itt pár megdöbbentő statisztikával rendelkező játékos:

-John Scheyer 18.2 PPG/4.9APG

-Aubrey Coleman 25.6 PPG/7.6 RPG

-Art Parakhouski 21.4 PPG/13.4 RPG

-Omar Samhan 21.3 PPG/10.9 RPG

Hogy mi a közös ezekben a srácokban? Kapaszkodjatok: Egyik NBA alakulat sem érezte úgy, hogy draftolniuk kellene őket. Az idei újoncokat érdemes majd mindezek tükrében nézni.

(forrás: NBA1.hu)

 

Természetesen idén is hatalmas tehetségek kerültek be az NBA-be, lássuk az első 15 helyen elkelt újoncot:

 

(helyezés-név-pozíció-csapat)

1. John Wall PG WAS

2. Evan Turner SG/SF PHI

3. Derrick Favors PF NJN

4. Wesley Johnson SF MIN

5. DeMarcus Cousins C SAC

6. Ekpe Udoh PF GSW

7. Greg Monroe PF/C DET

8. Al Farouq Aminu SF LAC

9. Gordon Hayward SF UTA

10. Paul George SF IND

11. Cole Aldrich C NOH

12. Xavier Henry SG MEM

13. Ed Davis PF TOR

14. Patrick Patterson PF HOU

15. Larry Sanders PF MIL

 

Azt hiszem, rájuk kivétel nélkül mind érdemes majd odafigyelni, a srácok közül sokan már a preseason meccseken is villogtak, gondolok itt elsősorban Wallra, vagy éppen Haywardra.

Nem sokkal a draft után megkezdődött az idei Free Agency. Igen, a 2010-es, az, amelyet évek óta emlegetnek. Nos, elérkezett, lássuk, hogy mit hozott:

A teljesség igénye nélkül, az idei FA legnagyobb nevei: LeBron James, Dwyane Wade, Chris Bosh, Joe Johnson, Amare Stoudemire, Carlos Boozer, Dirk Nowitzki, Paul Pierce, Ray Allen, Rudy Gay, Tyson Chandler, Jermaine O’Neal, David Lee, Al Harrington… A sort folytathatnánk, egyszerűen lehetetlen felsorolni az összes minőségi játékost, akik tesztelték, vagy tesztelhették volna magukat a szabadügynök-piacon. Azt, hogy a játékosok melyik alakulathoz kerültek, azt a későbbiekben a csapatok beutatásánál olvashatjátok, most inkább arról a pár játékosról és csapatról írnék, akik alapjaiban változtatják/változtathatják meg a liga eddigi erősségi sorrendjét.

A Free Agency legnagyobb nyertese a Miami Heat csapata. Egyedül nekik sikerült leigazolni három nagy játékost (rajtuk kívül erre a New York Knicks, New Jersey Nets, Chicago Bulls triónak lett volna lehetősége): Sikerült megtartani Dwyane Wade-et, és érkezett mellé a James-Bosh duó, megalapozva ezzel a Miami elkövetkezendő 5-6 évét. Rajtuk kívül olyan hasznos játékosokat sikerült igazolniuk, mint Ilgauskas, vagy Brad Miller.

 

Nagy nyertesként beszélhetünk a Chicago Bulls csapatáról, ahol szintén sikerült egybetartani a csapat magját (Rose-Deng-Noah), majd sikerült szerződést kötni Carlos Boozerrel.

További komoly erősítésen ment át a New York Knicks csapata, akikhez többek között Amare Stoudemire és Raymond Felton érkezett.

A FA legnagyobb vesztese pedig nem más, mint a Cleveland. Mike Brown menesztésével, majd LeBron James távozásával lezárult egy korszak a franchise történetében. A következő évek valószínűleg az újjáépítés jegyében fognak telni, kérdés, hogy mennyi idő szükséges ahhoz, hogy kiheverjék a Király távozását.

Ha már vesztesekről van szó, akkor nem mehetünk el szó nélkül a New Jersey Nets csapata mellett sem, bár náluk egészen más a helyzet. Úgy vágtak neki az idei nyárnak, hogy legalább egy komolyabb, értsd franchise playert el kell hozni a piacról, azonban ez nem sikerült. Egyedüli sikerként (?) talán az könyvelhető el, hogy sikerült megszerezni egy trade keretén belül az Indiana volt erőcsatárát, Troy Murphy-t.

 

Azt hiszem ilyen előzmények után méltán nevezhető az új évezred legjobban várt szezonjának az idei.

A játékosmozgásokról bővebben a csapatelemzésekben olvashattok.

(Írta: th3PR0j3ct0r)

 

Fórum - NBA 2010/11

Duplázd meg nyereményed akár 100$ értékig

A Stake.com-on a legrangosabb európai focira fogadva megkétszerezheted nyereményed.

Stake regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés