Befejeződött a férfiak óriás műlesikló versenye Adelbodenben. A legendás helyszínen óriási meglepetésre a német Neureuther nyert, aki ezzel a második győzelmét szerezte meg ezen a héten, hiszen hétfőn szlalomban is győzött Bormióban.

Neureuther-Felix-ski-001

Felix Neureuther. (Fotó: Mitch Gunn/shutterstock.com)

Neureuther élete formájában

Adelboden és az időjárás: tavaszias időben volt az óriás, hiszen a második futamban +10 fok felett mutatott a hőmérő, ami azért már kezd vicces lenni a tél közepén. De ez mit sem zavarta a versenyzőket, ugyanis a körülményekhez képest egy abszolút jó pályát raktak össze a rendezők és Neureuther egy zseniális 2. futamnak köszönhetően - Fanara és Hirscher előtt - felért a csúcsra. Ez volt az első győzelme karrierje során óriásban, tehát tényleg óriási tett volt ez a győzelem egy szlalomos versenyzőtől. Ezektől a jó eredményektől pedig már a fogadóirodák is elkezdtek bízni benne, hiszen a második legesélyesebb a vasárnapi versenyen a bukiknál 3.00. A pocsék szezonrajt után a formája egyre jobb, és ezen a héten csúcsosodott ki. Adelbodenben nem szokott rosszul menni a német, tavaly is egy 3. és egy 5. helyet tudott elcsípni. Még két 3. helye van itt korábbról.

Hirscher és a megbízhatóság

A legnagyobb favorit továbbra is Hirscher 2.75. Bormióban csak 2. lett, de olyan szempontból fontos volt, hogy sikerült a val d'isere-i bakit kijavítani és gyűjtögeti szépen a pontokat az összetett VK-ban. Olyannyira, hogy akár holnap este már át is veheti a vezetést az összetett VK-ban. Adelboden nagyon kedves helyszín Hirscher számára, hiszen az utóbbi négy évben szlalomban két győzelem és két 2. hely a mutatóga. A két győzelem tehető az utóbbi két évre. Hirscher a legmegbízhatóbb síelő az egész mezőnyben, így a dobogóra óriási sansza van. A hétfőn leszereplő Mario Matt 7.00 lehet az, aki még reálisan a győzelemért harcolhat. Hétfőn nem ment jól Bormióban, bár nem is tartozik a kedvenc helyszínei közé a Stelvio. Előtte Val d'Isere-ben nyerni tudott, Leviben 2. volt, és ő is a megbízható síelők közé tartozik. Neki is fekszik a svájci lejtő, nyert már itt, és legutóbbi 3 évben mindig Top 4-es volt. A Stelvión hibázott is, ezért is lett csak 13., jó eséllyel most visszatalál a jó útra és ismét a dobogóért fog harcolni.

Pocsék volt a szezon eleje

Moelgg 14.00 is jól szokott menni itt, és ő is kezdi elkapni a fonalat. Pocsék szezonkezdet után legutóbb már felfért a dobogóra Bormióban és várhatóan most is az élmezőnyben fog végezni. Tavaly 3. tudott lenni, míg az óriásban az előkelő 6. helyet tudta megszerezni. Jean-Baptiste Grange 17.00 formája is egyre meggyőzőbb, lassan már oda fog érni a dobogóra. A francia - egy komoly sérülés után - már évek óta nem találja magát, de úgy néz ki, most már csatlakozni fog tudni az élmezőnyhöz. Adelboden viszont sosem tartozott a kedvenc helyszínei közé, Top 10-es körüli eredménynél többet most nem várok tőle.

Hirscher-Marcel-ski-001

Marcel Hirscher. (Fotó: Mitch Gunn/shutterstock.com)

A svédek nem kedvelik Adelbodent

A svéd különítményről beszéljünk még: Hargin 14.00 és Myhrer 26.00. Bormióban mindketten jól mentek az első futamban, de aztán a másodikban egyikük sem alkotott maradandót, így csúsztak vissza Hargin az 5.-re, míg Myhrer a 9.-re. Adelboden egyiküknek sem tartozik a kedvenc helyszíneik közé, gyakorlatilag normális eredményt az utóbbi években (az ő szintjükön) nem tudtak elérni. Hargin formájával semmi gond nincs, idén eddig 3 versenyből mindenhol Top 5-ös volt, de hiányzik belőle a győzelmi színvonal. Ott van közvetlenül legjobbak között, de nem tud kilépni Hirscherék árnyékából. Myhrer is két futamot fejezett be, Top 10-es volt mindkétszer, de ez már nem a régi Myhrer. Lassan már ott járunk, hogy kiszorul a legjobb rajtszámok közül, és az komoly problémát jelenthet neki majd.

Dobogós lesz Hirscher?

A legjobb tipp ezen a versenyen a Hirscher-dobogó. Olyan jó oddsot kapunk rá, amit eddig sosem és vélhetően a következő hetekben sem fogunk kapni. Oké, hogy jött egy Neureuther most a legjobbak közé, de amennyire szereti ezt a helyszínt az osztrák, és látva az óriás eredményét amondó vagyok, hogy most is ott lesz a dobogón.

• Alpesi sí VK tipp

Hirscher dobogón végez

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.