Sokat foglalkoztunk ezen a nyáron az Olimpija Ljubljana és a Galatasaray együtteseivel. A szlovén csapat meglepetésre jutott el idáig, míg a törököknek papírforma volt a továbbjutásuk, de eléggé nehézkesre sikeredtek a mérkőzéseik. Mire mennek egymás ellen?

Galatasaray: Nem kell aggódni, lett csatáruk bőséggel

Pár hete még eléggé bizonytalan volt a Galatasaray helyzete, hiszen Dries Mertenst leszámítva, nem volt komolyabb nemzetközi tapasztalattal rendelkező támadójuk. Július utolsó hetében aztán alaposan beleerősített a vezetőség, először jött Wilfried Zaha és Cédric Bakambu, majd visszaigazolták Mauro Icardit, aki most már végleg Isztalbumba helyezte át székhelyét a tavalyi kölcsönszerződése után. Ez volt a lényegi transzfer, hiszen tavaly Icardi klasszisára épült a Galatasaray játéka.

Ahogyan látható, alaposan megünnepelték a szurkolók és a klub is az újonnan érkező játékosokat, igazi népünnepély volt. Pár nappal ezelőtt pedig bejelentettek egy török viszonyokhoz képest újabb nagy igazolást, Kerem Demirbay hazatérését. A Bayer Leverkusen középpályása ugyan Németországban született, sosem játszott Törökországban, viszont a szülei török származásúak. Az sem mellékes, hogy Demirbay még mindig csak 30 éves, tavaly a szezon első felében fontos szerep jutott neki a csapatában.

Demirbay, Icardi és Zaha komoly erősítés lehet, még akkor is, ha már elmúltak 30 évesek. Még nem töltötték be a 33-34 évet, mondhatni most vannak a legjobb korban. Ennek a csapatnak velük kiegészülve komoly nemzetközi tapasztalata van, ráadásul olyan játékosok, akik még simán beférnének egy topligás csapatba. Egy Galatasaray számára ez olyan erősítést jelent, mint Lionel Messi MLS-be vagy Cristiano Ronaldo Szaúd-Arábiába való igazolása a klubjaiknak.

Szenvedés Litvániában

Annál is inkább szükséges az erősítés, mert a Zalgiris Kaunas ellen nem volt meggyőző a csapat. Nem játszott Icardi, Zaha és Demirbay sem, Bakambu is csak 11 percet kapott, végül ugyan Mertensék kiizadták a sikert, de ez nagyon nehéz továbbjutás volt. Mindössze egyetlen gól döntött, mi a hazai találkozón minimum három találatot vártunk a törököktől, de még azért az egyért is vért kellett izzadni.

Mindenkit meglepett az Olimpija Ljubljana

Arra, hogy eddig eljutott a szlovén gárda, valószínűleg kevesen számítottak, még talán ők maguk sem. Minden körben nagy csatákat vívtak, de leginkább a Ludogorets elleni meccsek voltak érdekesek, hiszen a bulgáriai odavágón a találkozó második félidejére nagyon elfogytak, nem kellett volna sok, hogy a Ludogorets ott eldöntse a továbbjutást. Ez nem történt meg, maradt a döntetlen, ami a visszavágóra komoly fegyvertény volt a szlovénoknak.

Ebből erőt tudtak meríteni, hiába szerzett vezetést viszonylag hamar a bolgár csapat idegenben, előbb gyorsan egyenlített az Olimpija, majd a mérkőzés hajrájában jól használták ki a bolgárok hibáit. Előbb Son kiállítása miatt került emberhátrányba a Ludogorets, majd egy szöglet után (mindhárom találat pontrúgás után született), megszerezték a vezetést a 92. percben. Azonban a 102. percben (!!) büntetőt rúghatott a bolgár csapat, de a szlovén kapus óriási bravúrral hárított, maradt a 2-1 és a továbbjutás az Olimpijának.

Mindkét csapattól több kell

A szlovénok küzdenek és a végletekig harcolnak, nem éppen technikás gárda, de nagyon lelkesek. A pontrúgásoknál kifejezetten erősek, lehet látni, hogy különböző formációkat gyakoroltak. Amellett azonban nem szabad elmenni, hogy az állóképességük nem az igazi, ráadásul igazán kidolgozott támadásokkal nem operálnak. A török csapatban sokkal több a potenciál, Icardi akár egymaga is eldönthet egy ilyen találkozót, mi pedig pontosan ezt várjuk. A török siker nem fizet jól, viszont a gólok evidensnek tűnnek, egyik védelem sem áll masszív lábakon, így a 2,5 gól felett jó opció lehet.