Miért annyira fontos ez a párharc, hogy szót ejtünk róla? A szlovén és a bolgár bajnok csörtéje nem tűnik kiemelkedő párosításnak, de kis szerencsével egyikük akár még messzire juthat az idei BL-selejtezőkben.

2023 aug 1. 20:00 Közvetítés: Bet365

Az Olimpija Ljubljana 20 éve még nem is létezett!

A bevezetőben feltett kérdést meg is válaszoljuk, hiszen a párharc győztese a következő körben a Galatasaray - Zalgiris továbbjutójával játszik. A törökök ugyan mostanság bevásároltak, de a litvánok rámutattak, nem verhetetlen Okan Buruk együttese. Az Olimpija Ljubljana és a Ludogorets Razgrad pedig két szívós csapat, akik kicsivel jobb játékerőt képviselnek, mint a Zalgiris, de mire mennek egymás ellen?

Az Olimpija Ljubljana csapata kevés alkalommal kerül középpontba. A szlovén gárda mindössze 18 éve létezik, de már tripláztak a bajnoki címeket tekintve. Sok kritika érte a csapatot kezdetben, de mivel az egykori szlovén válogatott, Miran Pavlin vezetésével szépen vették az akadályokat, pillanatok alatt a szlovén élmezőnyben találták magukat. Azóta már több alkalommal is jártak az európai kupaporondon, de a nyári selejtezőket még sosem élték túl.

A Ludogorets külföldiekben hisz

A legnagyobb eredményük talán az EL-selejtezők harmadik köréből az Austria Wien elleni döntetlen volt, de annak is már több, mint 10 éve. A szlovénok is ráléptek arra az útra, amire korábban a Ludogorets (vagy épp a Ferencváros): külföldi edző és egyre több külföldi játékos. Azért ebben a bolgár kirakatcsapat jóval előrébb jár, hiszen mióta öntik beléjük a pénzt hazájukban, azóta megjárták a BL és EL-főtáblát is. Ha jobban megnézzük a bolgárok keretét, akkor mindössze két kezdőjük hazai játékos, többi mind légiós.

Mi történt az odavágón?

A Ludogorets számára nem kezdődött jól az első meccs, hiszen rögtön az elején megsérült a középcsatáruk, a svájci Kwadwo Duah. Alig telt el néhány perc, a megzavarodott bolgárokat újabb pofon érte: egy rossz felszabadítás után, távolról zseniális gólt rúgott a Ljubljana középpályása, Tim Elsnik. Kiváló átlövés volt, egyértelmű, hogy az első 20 perc a vendégeké volt, de ekkor jöttek a bolgárok.

Egy szabadrúgásból hatalmas felsőlécet rúgtak, majd teltek a percek, de az eredmény nem változott. Aztán kellett egy újabb védelmi hiba, hogy gól szülessen. Nem is egy hiba, hanem a komplett szlovén hátsó alakzat lefagyott, amikor Dominik Yankov megindult a kapu felé. Nem léptek ki rá, hagyták, hogy begyalogoljon az ötösig, ahonnét könnyedén szerzett gólt. A második félidőre teljesen elkészült erejével a szlovén gárda, ekkor a bolgárok már több helyzetet alakítottak ki.

Szereztek egy gólt, de leshelyzet előzte meg, illetve utána nem sokkal kellett bravúrral hárítania a szlovén kapusnak egy jól helyezett fejest. A mérkőzés vége már eléggé durvára sikeredett, jöttek a büntető lapok, az viszont látszott, hogy a Ludogorets a jobb csapat. Az Olimpija a meglepetés erejében bízhat, mert az iramot maximum 50-60 percig képesek tartani. Ezért a DNB opció mellett tesszük le a voksunkat, de érdemes a büntető lapokra is fogadni, ha megfelelő határ érkezik majd rá.