Vajon lemásolják a csapatok a tavalyi egymás elleni eredményeiket? Legutóbb is összefutottak a selejtezőben, és akkor is 2:2-es döntetlent játszottak egymással Glasgow-ban. Akkor a visszavágón a hollandok otthonában 1:0-ra tudtak nyerni a skótok, és ezzel ők jutottak tovább. Erre most is minden esély megvan, meglátjuk hogy a történelem ismétli önmagát vagy sem.

Négy gólos döntetlen kezdésnek

A forgatókönyv kicsit változott tavalyhoz képest, hiszen ezúttal a Rangers szerezte meg a vezetést, és előny birtokában mehetett félidei szünetre. Aztán viszont egy ponton ugyanúgy, mint az előző idényben, 2:1-re is elhúztak a skótok, de végül egyenlítettek a hollandok. Szóval ha nem hiszel az egymás elleni eredmények fontosságában, akkor ennél jobb példát nem lehet felhozni. Nyilván változtak a csapatok, de annyira jelentőset nem, hogy teljes más irányba menjen egy kettejük közötti párharc.

Az egymás elleni eredmények alapján én is döntetlent vártam az első meccsen, és lapokat, amiből összesen 5 sárga lett végül. A labdát ugyan a hollandok birtokolták, de a hatékonyság terén a skótok jeleskedtek, így végül közel egyforma xG mutatót hoztak össze. Talán az történt tavaly és idén is, hogy itt van két teljesen különböző csapat, és mindketten játszhatják az alapjátékukat. Az erősségeik előtérbe kerülhetnek, a gyengeségeikre meg nincs igazán válasz a túloldalon.

André Ramalho - PSV Eindhoven 004
André Ramalho (Fotó: Orange Pictures/Shutterstock.com)

Egygólos Rangers győzelem a PSV otthonában?

Tavaly a második meccsen, ugyanilyen kezdés után, a Rangers tudott nyerni 1:0-ra. Azt is PSV otthonában játszották, és folytatták a kottát. A hollandok birtokolták a labdát, hatékony volt a skót klub, ami az első meccsen is történt. Kiegyenlített erőviszonyok, taktikai harc, melyben igazából csak apróságok döntenek. Az előző idényben a 60. percig 0:0 volt az állás, és akkor találtak be a skótok, majd az egygólos előnyük kitartott a végéig.

Ezt a forgatókönyvet simán megismételhetik, egyetlen momentumot mindenképp vinnék tovább az élő fogadások területére. Ez pedig a párharc végére elvesztett türelem, ami egy egálhoz közeli csatározásban abszolút érthető. Tavaly a hollandok gyűjtötték a lapokat az utolsó percekben, szóval erre lehet készülni most is. Azt gondolom akár a skótok is összehozhatják, ha most épp ők húzzák a rövidebbet.

PSV - Rangers fogadási lehetőségek

A lapokról már ejtettem szót, az eredmény terén a kiegyenlített viszonyok miatt én biztosan nem gondolkodnék nagy tétekben. De mivel a szorzók szépen elhúztak a PSV irányába a bet365-nél, ezért apróval megkínálnám a Rangers győzelmét 5.50-es szorzón. Ha már tavaly is ezt történt, talán a sors vicces kedvében lesz idén is. De a legjobb tipp szerintem a döntetlenhez közeli eredményt kihasználó hendik vagy a lapok irányába történő fogadások.

augusztus 30., szerda

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 augusztus 29. 9:49 UTC.