Lezajlott a Tour de Ski első szakasza, amit Kikkan Randall nyert meg Charlotte Kalla és Justina Kowalczyk előtt. Maradnak Oberhofban, és vasárnap hendikep indítású üldözéses versenyen mérik össze tudásukat klasszikus stílusban.

Randall 34.00 indul tehát az élről, a jóváírásoknak köszönhetően még 5mp levonódik az idejéből, így közel 10mp-es előnnyel vághat neki a 10km-nek. De, mint látható igen jól fizetne az ő sikere. Klasszikus stílusban vele nem kell számolni, így majd jópár helyezést visszaesik, de ugyanez igaz a második helyről induló Kallára is 41.00. Utánuk nem sokkal rajtol majd Kowalczyk 1.33 akinek ez a kedvenc száma, és pillanatok alatt ledolgozza majd azt a pár másodperces hátrányát. Az előző három évben is nyerte ezt a futamot, pedig akkor még Björgen is a mezőnyben volt, meg egy jó formában lévő Saarinen. De nem csak itt Oberhofban, hanem bárhol máshol sem sokszor szokták tudni elkapni ebben a számban. Tavaly érdekesen alakult ez a verseny, ugyanis a szám másik nagy kedvelője, Johaug 4.50 ledolgozta a közel félperces hátrányát és a végén az utolsó métereken át küzdöttek Kowalczykkal a győzelemért. Most csak 17mp a hátránya, nem lehet kizárni, hogy ismételten lefaragja. Ő az a fajta aki nem taktikázgat, beindul és lesz ami lesz, ezért is a az a beceneve, hogy Duracell. Viszont, ha sprintelni kell a végén, abban messze a lengyel riválisa a jobb, tehát nem elég csak beérnie, még valahogy le is kellene ráznia, amire pedig igen kicsi az esély, hogy sikerülni fog, többek között ezért is adnak ennyire alacsony szorzót a lengyelre. Johaugon kívül másnak nincs esélye megszorongatni, de nála sem lehet azt borítékolni, hogy ledolgozza a hátrányát. Az előző évekhez hasonlóan szerintem megint a lengyel diadalmaskodik majd, mögötte pedig a norvég jöhet be másodikként. A dobogó harmadik fokára viszont többen is esélyesek lehetnek. Amiben én komoly értéket látok az a Steira dobogó. Igaz nincs élete formájában, viszont Kuusamóban idén ugyanebben a számban kiválóan szerepelt, Kanadában a tömegrajtos versenyen sem mutatott rossz formát. És most a prológon is az előkelő 10. helyet szerezte meg. A bukik Kylloenen-t tartják a dobogó harmadik fokára legesélyesebbnek 1.80, ő 5mp-el később rajtol majd, mint Steira és Kuusamóban félperccel ment jobban a norvég. Persze ez más pálya, azóta eltelt már pár hét, viszont hétszeres pénzt fizet, tehát megéri a kockázatot.

Tipp: Kowalczyk nyer 1.33

Tipp2: Steira dobogón végez 7.00

Fogadj a Tour de Ski második szakaszára a bet365-ön!

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.