Vasárnap a női csapatsprint után a férfiaké lesz a főszerep, hogy megküzdjenek az érmekért.

Két esztendővel ezelőtt Oslóban nagy csalódás volt a norvégoknak, hogy hazai pályán nem tudták begyűjteni a legfényesebb érmet. Akkor óriási meglepetésre a kanadai duó nyert, akiket teljesen outsidernek tartottak, viszont az a verseny klasszikusban zajlott, míg most az Olimpiához hasonlóan szabad stílusban kell majd a köröket teljesíteniük. Vancouverben az ötkarikás játékokon Norvégia 3.10 diadalmaskodott és most is jó eséllyel pályáznak az aranyra. Petter Northug vállalta az indulást ebben a számban is, az egész mezőnyt tekintve szinte egyedül ő az aki a csütörtöki sprint és a szombati skiathlon után a csapatsprintben is indul. Nagyon elszúrta a skiathlont, ezt ő maga is tudja, ezek után extra motiváltan fog versenyezni. Párja Paal Golberg lesz aki jelenleg az egyik legjobb norvég sprinter, a csütörtöki döntőben is ott volt. A befutóember természetesen Northug lesz. Erős duót alkotnak, de ugyanez elmondható Svédországról 2.90 is. Náluk Marcus Hellner lesz az első ember, aki szombaton a skiathlonban a 10-ben végzett, azonban az érmekért egy percig sem volt csatában, viszont nem mutatott rossz formát. Párja Emil Joensson lesz, aki rettentően csalódott az egyéni sprint után. Favoritként vágott neki annak a versenynek, de még érmet sem tudott nyerni. Vezeti a sprint szakágit, tényleg a mezőny egyik legjobbja, de a nagy világversenyekről egyszerűen nem jön össze neki az érem. Ha most sem lesznek a dobogón az igen meglepő lesz, ugyanis 3 erősebb páros nem igazán van a mezőnyben. Az Oroszok 4.00 felállása érdekes, ugyanis az lenne a logikus, ha Alexey Pethukov lenne a befutóember és Nikita Kriukov lenne az első ember, ugyanis előbbinek a szabad stílus az erőssége míg utóbbinak a klasszikus. Quebecben idén így volt, most azonban fordítva lesz. Igaz Kriukov nyerte csütörtökön a sprintet, de az klasszikusban volt. Szabad stílusban dobogóra sem sokszor sikerült állnia, persze lehet úgy számolnak, hogy Pethukov előnnyel érkezik majd az utolsó váltáshoz. Viszont Hellner és Golberg is van olyan jó, hogy tudják tartani a lépést, így nem hiszem, hogy ez nyerő taktika lesz az oroszoktól. Kanada 11.00 címvédésével szépet lehetne kasználni, azonban én semmi eséllyt nem adok nekik. Hogy őszinte legyek még az is meglepne, ha dobogón végeznének. Devon Kershaw idén nincs igazán jó formában és akkor még finoman fogalmaztam. Alex Harvey érmet szerzett az első napon, skiathlonban sem szerepelt le, azonban kicsi rá az esély, hogy szabad stílusban lenyomja a sprintereket, ráadásul semmi garancia arra, hogy Kershaw tudja majd tartani a lépést a többiekkel, inkább az várható, hogy leszakad majd. Kíváncsi leszek a hazai pályán versenyző Olaszokra 13.00 akiknél David Hofer és Federico Pellegrino is jó formába lendült. Illik megemlíteni, hogy Szabó Milán és Gond Balázs révén a Magyarok is ott lesznek a mezőnyben.

Nem túl szerencsés két dobogós tippet is tenni, de nálam teljesen 50-50, hogy a Svédek vagy a Norvégok nyernek. Azt gondolom, hogy egyikük sem fog betlizni és az első két helyet ők elviszik. Lesznek outsider nemzetek akik majd kellemetlenkednek, Olaszok, Németek, de a végére szerintem a papírforma fog ülni. Oroszokat nem igazán tudom belőni ezzel a fordított felállással, de az szinte borítékolható, hogy ötödiknél rosszabbak nem lesznek. Ami még tetszik, az Kazahsztán a Franciák ellen 1.66-ért. Utóbbi nemzetnél két nem sprinter alkotja a csapatot, míg a előbbinél Chebotko bizonyított már sprintben, akárcsak Poltoranin aki hatalmas formában van. Igaz neki nem a szabad stílus az erőssége, viszont annyira ebben is megállja a helyét, hogy Manificát lenyomja, pláne hogy sokkal frissebbek is lesznek, hisz mindketten kihagyták a szombati 30km-es versenyt.