A továbbjutás és a csoport első helye a tét a Slavia Prague és a Roma mérkőzésén. Az olaszok már fejben valószínűleg a hétvégi városi derbire készülnek, de óriási hiba lenne lebecsülni a cseheket!

2023 nov 9. 18:45
Tipp: Slavia gólt szerez + Slavia 8,5 kapura lövés felett
Unibet
1.73

Roma és Mourinho is bevállalós

Jelenleg Olaszországban középcsapatnak számít az eredmények alapján a Roma, ezen próbál változtatni José Mourinho, de nincsen egyszerű dolga. Az a stílus, amit a csapatával játszik, kissé idejétmúlt, viszont megvédjük őt ebben a kérdés, ugyanis az utolsó puzzle csak most került a helyére Romelu Lukaku személyében. Végre olyan támadó van a portugál mesternek, amilyet szeretne, belga óriás pedig örül a bizalomnak, eddig 12 meccsen 9 gólt szerzett. A Roma pedig legutóbb egy olyan meccsen nyert a Lecce ellen, ahol könnyedén benne volt, hogy kapnak 3-4 gólt és veszítenek.

A fiúk rendkívüliek voltak, és a közönség is, mert általában, amikor a hazai csapat 1-0-ra vesztésre áll 10 perccel a meccs vége előtt, és a vereség nagyon-nagyon közel van, általában nem látod ezt a szenvedélyt és ezt a kapcsolatot a szurkolók és a játékosok között. [...] Ma azt a régi filozófiát vallottuk, hogy egy góllal vagy 10 góllal veszíteni ugyanaz. Az utolsó 10 percben akár két vagy három góllal is veszíthettünk volna. És abban a pillanatban ott a csapat kiegyensúlyozatlan volt.

A győztes gólt természetesen Lukaku szereze, gólpasszt a felépülő Paulo Dybala adta, akinek játékéra óriási szükség volt Rómában. Egyre inkább úgy tűnik azonban, ahelyett, hogy közeledne a sztárcsapatokhoz Mourinho gárdája, idén mindkét rangadóját elbukta az olasz ligában. Ez azért is fontos, mert így egyetlen sorozat marad számukra: az Európa Liga. A Serie A-ban igaz, hogy csak 4 pontra vannak a BL-főtáblát érő 4. helytől, de a következő két hónap során 5 rangadójuk lesz (a 8 meccsből), plusz még az óriásölő Sassuolo otthonába is ellátogatnak. Ez a nehéz periódus pedig most veszi kezdetét, hiszen a válogatott szünet előtt játszanak városi derbit a Lazióval szemben.

Slavia Prague: A csehek Kloppja nem tudott szintet lépni

A prágai csapatot 2018 óta irányítja Jindrich Trpisovsky, akiről korábban mi is írtunk, hiszen úgy tartották, hogy amolyan Jürgen Klopp-féle szakember. A cseh edző sikert sikerre halmozott hazájában, hiszen ezen időszak alatt 3 bajnoki címet és 4 országos kupát nyert, miközben a kis Slaviával az európai kupaporondon is jó eredményeket ért el. Eddig összesen 51 főtáblás mérkőzés volt az BL/EL/KL-sorozataiban, stabil résztvevői a nemzetközi kupáknak.

"Trpisovsky perfekcionizmusa óriási szerepet játszik abban, hogy a Slavia így teljesít Európában."

Az egyértelmű, hogy a Bajnokok Ligája számukra más kávéház - de azért ott is okoztak meglepetést a Barcelona, Inter és Dortmund fémjelezte halálcsoportban -, viszont az EL-ben és a KL-ben már háromszor eljutottak a negyeddöntőig. Mourinho is tudja, nem szabad őket félvállról venni, mert egyértelműen ebben a csoportban ők a második erő. Az pedig a Romának se jönne jól, ha nem tudnák megszerezni a csoport első helyét, hiszen az plusz mérkőzéseket jelentene tavasszal.

Trpisovsky viszont bravúrra készül, elmúlt években megtréfált olyan együtteseket, mint a KL-döntős Feyenoord, korábban kiváló védekezéséről ismert Union Berlin vagy például az Arsenal és a Leicester (még 2021-ben). Hazai pályán nem adják majd könnyen magukat, látva a Roma ingadozó védelmét - most is vannak sérültek a hátsó alakzatban -, a Slavia gólját nem vetjük el, ahogyan azt sem, hogy a hazaiak minimum 9 alkalommal próbálkoznak majd kapura lövéssel (Rómában 9-ig jutottak).