Szendrei Norbert magyar u21-es válogatott Szendrei Norbert. Fotó: MLSZ.hu

U21-es Eb: Hollandia 1.18-as oddson verné Magyarországot

SPF Team 2021 márc 28. 09:28 Szólj hozzá!

Foci Magyarország Hollandia Gera Zoltán U21 Eb 2021

Két mérkőzésen van túl Gera Zoltán együttese, sajnos mindkettő magyar vereséggel zárult. A torna legfiatalabb válogatottja azért fel tud mutatni jó dolgokat is, de Hollandia ellen újabb zakó van kinézőben.

Elfáradunk a végére

Amit a meccseken is láthattunk, azt az magyar U21-es szövetségi kapitány is elismerte, a második félidők végére elfáradtak a játékosok, addig jól tartották magukat, várva a kontratámadás lehetőségét. Az eredmények is ezt tükrözik, a németek ellen 60 percig 0:0 volt az állás, bár ott nagyon kijött a különbség az állás ellenére is, a románokkal szemben pedig emberhátrány ellenére, a 70. percben még 1:0-ra vezettünk. Hasonlóan kezdődött baj mindkétszer, a németek első góljuknál szélről adták be, és Lukas Nmecha gond nélkül bólintott a magyar hálóba. A románok is többször próbálkoztak szélről behozott labdák, hosszúba lövésével, mely végül eredményesnek bizonyult, aztán a győzelmet érő találatuk egy szöglet után következett. A magyar védelem egyértelműen elfáradt fizikálisan és mentálisan is a találkozók utolsó 20-30 percére.

"Keretünk nyolcvan százaléka fiatalabb a jelenlegi U21-es korosztálynál, ezért még a következő sorozatban is szerepelhet. A románok elleni mérkőzés megmutatta, hogy ez a jövő csapata, amellyel hosszú távon számolhatunk" - nyilatkozta Gera Zoltán.

Gera Zoltán. Fotó: MLSZ.hu

Tanulni kellene a hibákból

Ez magyarázkodásnak is kiváló, de a fiatalos keret, fiatalos hibákat követ el. Szőke Adrián már a németek ellen is könyökölt, aztán a románok ellen könyöklés (arcbanyúlás?) miatt kapta a második sárgát, egy kirúgás után. Tehát még csak nem is kardinális fontosságú helyzetet állított meg, igazából elkerülhető lett volna. Több figyelemmel, rutinnal és koncentrációval pedig a 87. percben nem kaptunk volna gólt a románoktól, amivel még a döntetlen is elúszott. A német erőfölény, mind technikában, mind fizikálisan kijött, nem hinném, hogy végig tartható lett volna, ezért nálam pozitív, hogy egy órán keresztül azért döntetlen volt az állás.

Technikai hátrány is látszik a mezőnyhöz képest, a fizikális dolgokon túl. Nem igazán tudják megtartani a labdát, még olyan helyzetekben sincs nálunk sokáig a labda, amikor az ellenfél nem támad le. Szinte ördögi együttállás, de mindkét eddigi meccsen 220 pontos passzt mutattak be a magyar fiatalok, 5 kaput eltaláló lövéssel. Azért nem lehet egekbe magasztalni az ellenfeleket sem, aki például látta a német - holland összecsapást, az velem egyetemben, egy alacsony színvonalú focit szenvedhetett végig, hiába a topklubokban szereplő játékosok. Hollandia nyerheti a meccset, magyar lapokra fogadnék, de még nincs kínálat rá.

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Betano regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: Szendrei Norbert. Fotó: MLSZ.hu

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.