Tökéletes vasárnapi elfoglaltságnak mutatkozik a Londonban zajló darts-világbajnokság, hiszen a legjobb 32 között járunk, s míg délután az eddig látott formák alapján brutális színvonalú derbik várhatóak, addig az esti szakaszban már felsorakoznak a világbajnokok is! A meccsek ezúttal már 4 nyert szettig zajlanak!

Bárki búcsúzik, nagy vesztesége lesz ennek a VB-nek!

A három napos karácsonyi szünetet követően rendkívül erős szekcióval jelentkezik a délutáni etap! Rögtön a nyitómeccsen két pazar formát mutató játékos méri össze erejét Krzysztof Ratajski, illetve Simon Whitlock (2.10) személyében! A Lengyel Sas játszi könnyedséggel győzte le az alapból nem túl meggyőző Ryan Joyce-ot (3:0), míg Whitlock az első körös ellenfelek egyik legerősebbikét, Darius Labanauskast küldte haza szorosabb meccsen (3:2). Amellett, hogy mind Ratajski, mind pedig Whitlock jó periódusban van az utóbbi időben, ezen a VB-n több mutatóval kiemelkedtek, főként az ausztrál! 100 feletti átlagok jellemezték mindkettőt, ráadásul Wizard a 180-ak terén is egyelőre topkategóriát képvisel, s nagyon úgy tűnik, ha kitart ezen formája, akkor messzire viheti! Épp ezért meglepő, hogy a bukik őt tartják a párosítás underdogjának, hiszen erősebb ellenfelet búcsúztatott, mint Ratajski (1.73), s még a lengyelnél is meggyőzőbb játékot mutatott be! Kimeneteles szorzójában mindenképpen érték van, de talán még jobb ötlet lehet a szett-overek felé eltekinteni! Nem hinném, hogy valamelyik egykönnyen lemossa a másikat! Tippem: 3:4

Reményeink szerint hasonlóan jó színvonalat hozhat Ryan Searle (2.00) mérkőzése a szintén bombaformát mutató Kim Huybrechts ellen! Mindketten rendkívül meggyőzően dobálnak ezen a tornán, s mindketten kiemelt ellenfelet küldtek haza a második körben! Az angol szórja a tömeget, míg Huybrechtsnél a tömeg mellett a kiszállók is rendkívül meggyőzőek eddig! Sajnálatos, hogy ezek a derbik ilyen korán történnek, mert véleményem szerint ez a csörte is lehetne akár negyeddöntőbe illő mérkőzés! Látható a szorzókból, hogy a bukik sem igazán tudják, ki nevet a végén, ám minimálisan Huybrechtset tartják favoritnak (1.80), amivel egyetértek. De ildomos talán ezúttal is a szett-over piacokon kalandoznunk az Unibet oldalán, messze nem egyértelmű a győztes kiléte. Tippem: 3:4

S ha már gyakorlatilag a délután folyamán szinte csak olyan játékosok jönnek, akik azon ritka csoportba tartoznak a VB-n, hogy szállítottak nekünk 100 feletti átlagokat, akkor nem hagyjuk ki a sorból a másik belgát, Dimitri van den Berghet (1.28) sem! A friss World Matchplay-győztes ifjú titán az első körben Paul Limet darálta be nagyon könnyedén (3:0), s most talán neki lesz papíron a legkönnyebb dolga a fenti meccsek tekintetében! Jermaine Wattimena (3.75) középkategóriás player a PDC mezőnyében, s noha nem izzadt meg a debütáló Nick Kenny ellen (3:1), 90,59-es átlaga vajmi kevés lehet a titkon akár a végső győzelemre esélyes Bergh ellen! Óriási meglepetés lenne, ha most elszállna a belga a tornáról! Itt akár -1.5-ös hendikep-győzelmében is érték lehet (1.52)! Tippem: 4:2

Cullen-Gerwen-Wright trió lesz főszerepben az este

A 19:00-tól kezdődő felhoztal első mérkőzése hozhatja papíron a legszorosabb ütközetet! A civilben baráti viszonyt ápoló Joe Cullen mérkőzik meg Johnny Claytonnal (3.75). Mind az angol, mind pedig a walesi könnyedén búcsúztatta első körös ellenfelét! Itt rendkívül nehéz megtippelni a kimenetelt! A mutatott játék alapján Cullen némileg jobban teljesített, talán ezért is favorizálják picit jobban a bukik (1.73), ugyanakkor totálisan hasonló kaliberű, játékerősséget képviselő playerről beszélünk. Aki nagyon szeretne fogadni a csörtére, annak a szett-overek felé való orientálódást tanácsolnám! Tippem: 4:3

Rendkívül gyors forgatókönyvre számítok az este második mérkőzésén! Egyrészről mivel Ricky Evans a torna leggyorsabban dobó játékosa, másrészről mert Michael van Gerwen (1.08) ellen játszik, aki meg irdatlanul fogja szórni a tömeget, ha az első meccséből indunlunk ki! MVG a skót Murrayt a torna legjobb átlagával búcsúztatta (108,98), érzékeltetve ezzel, hogy bizony a világelső idén szeretné visszahódítani a világbajnoki trófeát! Evans (10.00) nem rossz player ugyan, de Gerwen nem az ő kategóriája ezen a tornán! Toronymagas holland sikert várok! Kár, hogy fogadási szempontból sok érték nincs a csörtében! Tippem: 4:1

Végezetül a sort a világbajnoki címvédő Peter Wright zárja! A nyitónapon Grincsként szereplő skót klasszisra az egyetlen talpon maradt, ám legjobb formában lévő német Gabriel Clemens (3.50) vár! Az egyelőre középkategóriát képviselő germán játékos fiatal honfitársát, Nico Kurzot győzte le a 64 között (3:1) teljesen elfogadható játékot bemutatva! Igazából a zászló természetesen Wrightnak áll, ám Snakebite olykor hajlamos meginogni akár egy meccsen belül is! Némiképp ez érzékelhető volt a nyitómeccsen Steve West ellen is, amikor nem sok kellett ahhoz, hogy 2:0-lás szett-előnyét elherdálja, s döntő-szettre hozza vissza az angolt! Akkor jókor tudott még lépni, ám Clemens veszélyes ellenfél lehet, így 1.30-as szorzójában nem sok érték van! Tippem: 4:2

Borítókép: Sportfogadas.org