Lassan de biztosan Rafael Nadal bemelegedett a lassú borításon és a katalán 500-s kategóriájú torna döntőjében azzal a Stefanos Tsitsipas-l csap össze, aki idén még nem veszített salakon meccset.

Rafael Nadal (Fotó: Christian Bertrand / Shutterstock.com)

A spanyol salakkirály (ATP 3.) feledtetni próbálta ezen a héten a meglepetésszerű kiesését a monte-carlói Masters-torna negyeddöntőjében. Az első két meccsén ez még nem igazán sikerült neki, mert csak döntő szettek megnyerésével jutott tovább, de a negyeddöntőre és az elődöntőre korrigálta játékát és magabiztosan szállhat harcba a tizenkettedik bajnoki címéért. Ellenfele, a pillanat legjobb játékosa, Stefanos Tsitsipas (ATP 5.) lesz. A huszonkét éves görög teniszező már kilenc egymás utáni meccset nyert salakon és ezt a bravúrsorozatot szettvesztesség nélkül hajtotta végre. Remek játékformájának köszönhetően a múlt héten megszerezte első Master-tornagyőzelmét Monte-Carlóban és most azt egy 500-s kategóriájú sikerrel kötné össze. Joggal mondható, hogy kettőjük közül, Stefanosnak jutottak a nehezebb ellenfelek Barcelonában, hiszen neki sorra kellett vernie Jaume Munart, Alex De Minaurt, Felix Auger Aliassimet és Jannik Sinnert.

A két döntős játékos nyolc hivatalos egymás elleni mérkőzés alkalmával találkoztak, amelyből Nadal hatot nyert meg. A fölény ellenére, Nadalnak nagy csalódást okozhatott legutóbbi összecsapásuk az Australian Open negyeddöntőjében, mivel azt a spanyol 2-0-s szettelőnyből veszítette el. Salakon három alkalommal mérkőztek meg és Rafa ebben a statisztikában is 2-1-re vezet, mivel Stefanost ugyanitt verte a 2018-s torna döntőjében (amelyen a görög csak három gémet gyűjtött össze összesen) és Rómában 2019-ben. Tsitsipas egyetlen sikerét Madridban szerezte 2019-ben.

Fogadj itt a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.04.24. (21:41)