Miközben a huszonhárom éves Mikael Ymer meglepte Gael Monfilst Montpellierben, a két évvel idősebb testvére, Elias az idei Sydney-i bajnokot, Aslan Karatsevet verte két játszmában Indiában.

Elias Ymer (Fotó: Marta Fernandez Jimenez/shutterstock.com)

A svéd játékosnak (ATP 163.) érdekesen alakul játéka, ugyanis 2017-ig inkább salakon remekelt és szerzett három Challenger bajnoki címet, majd utána a kemény pályán kezdte gyűjteni a sikereket és következő három Challenger-győzelmét már a gyorsabb játékfelületen gyűjtötte be. Nem véletlen, hogy Indiában szépen menetel, ugyanis 2018-ban ugyancsak Puneban Challenger-tornát nyert. Az Australian Open selejtezőiben kezdte az idényt, ahol a harmadik fordulóig bírta, majd Indiába érkezett, ahol két selejtező-mérkőzés kipipálása után a főtáblára került. Első meccsén három szettet küzdött, de utána Aslan Karatsevet 6-2, 7-6-ra verte.

Elias ellenfele a negyeddöntőben Stefano Travaglia (ATP 93.) lesz, aki az indiai tornán sorban két hazai játékost vert, legyőzöttei Ramkumar Ramanathan és Yuki Bhambri voltak. A harminc éves olasz játékos is Ausztráliában kezdte az idényt, de az ottani tartózkodása alatt csupán egy selejtező-mérkőzést nyert Sydneyben. Travaglia inkább a salakon szokott eredményesebb lenni (68%-os a sikermutatója), ezért annál meglepőbb indiai menetelése. Mind az öt Challenger bajnoki címét a szemcsés játékfelületen szerezte, a legutóbbit a tavaly Szebenben gyűjtötte be.

A két negyeddöntős egyetlen egymás elleni mérkőzése 2019-ben zajlott egy franciaországi Challenger salakján és Ymer két játszmában, 7-5, 6-4-re nyert. A bukmékerek most is enyhén esélyesebbnek látják és ez nem meglepő, mert ha verni tudta az olaszt salakon, akkor a keményen is megteheti, főleg ha azelőtt a svéd olyan kaliberű játékost búcsúztatott mint Karatsev. Travaglia szépen haladt eddig, de a két eddigi legyőzöttjének jelenlegi színvonala alacsonyabb az Ymerénél.