Albert Ramos-Vinolas 4-7-re áll Pablo Andujar ellen, de már 2015 óta nem kapott ki tőle.

Albert Ramos (Fotó: Celso Pupo / Shutterstock.com)

A két rutinos salakspecialista nem tegnap találkozott először egymással, ugyanis első összecsapásukra 2009-ben került sor. A tizenegy mérkőzésükből kilenc a lassú borításon zajlott és ha leszámítjuk Andujar két kemény pályás győzelmét, akkor az egymás elleni mérleg máris jóval kiegyensúlyozottabb lesz (4-5). Mindkét játékos négy ATP bajnoki címmel büszkélkedhetik és mindegyiket a szemcsés játékfelületen szerezték, viszont a pillanatnyi játékformájuk között most lényeges különbség van. Míg a harmincnégy éves Ramos-Vinolas (ATP 33.) nemrég nyerte a Cordoba-i tornát, a harminchat éves Andujar (ATP 74.) a tavaly szeptember elejétől csak az idei Australian Openen tudott két meccset egymás után megnyerni.

Albert és Pablo is két szettes győzelmekkel kezdték az ATP500-as kategóriájú tornát, előbbi Juan Londerot, az utóbbi pedig Pablo Cuevast verte. Andujarnak előző köri sikere jobban csenghet, de Cuevas már rég nem az a játékos, aki 2016-ban nyerte a tornát. Ha ez a mérkőzés kemény borításon zajlana, akkor talán Andujar boríthatná a papírformát, de így Ramos-Vinolas harmadik egymás utáni győzelmét szerezheti meg honfitársa ellen.

február 16., szerda

Tipp: Játék hendikeppel Ramos-Viñolas, Albert -2.5 @ 1.82

Fogadj a salakspecialisták mérkőzésére!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.02.16., 07:24.