John Isner ismét remek formában van a kemény pályákon, amelyeken csak egyszer győzték le amióta borítást váltott.

John Isner (Fotó: Keith Sherwood / Shutterstock.com)

A harminchat éves amerikai (ATP 30.) már Los Cabosban az utolsó négyig menetelt, de ezt egy nyolc meccses győzelemsorozat követett, amely az atlantai bajnoki címet és most a kanadai Masters-torna negyeddöntőjében való részvétel jogát is tartalmazza. Torontóban mostanáig csak egy játszmát veszített és a nyolcaddöntőben Andrey Rublevet verte 7-5, 7-6-ra. Isner sikersorozatát Gael Monfils (ATP 22.) szakítaná meg, aki a tavaly február óta most nyert először két hivatalos meccset egymás után. Amúgy a hosszú hullámvölgyét még jobban érzékelteti az a tény, hogy 2020 februári hónapjának végétől csak három meccset nyert az e heti tornának kezdetéig. Torontóban egy három szettes győzelemmel kezdett John Millman ellen, majd Frances Tiafoet verte 6-1, 7-6-ra. Bár Isner játékformája jóval fölényesebbnek tűnik, az egymás elleni mérkőzéseik mérlege 7-5-ös francia vezetést mutat. Mind a tizenkét eddigi összecsapásuk kemény borításon zajlott.